Slovácko přestřílelo Duklu, Jablonec vyhrál v Příbrami, Brno porazilo Ostravu

Start do nového ročníku Synot ligy se podařil fotbalistům Slovácka, kteří přestříleli pražskou Duklu 4:3. Největší zásluhu na vítězství domácího týmu měl třígólový Došek. Jablonec potvrdil roli favorita v Příbrami, Brno si doma poradilo s Ostravou.

Útočník Slovácka Libor Došek se v 1. kole Synot ligy blýskl hattrickem do sítě Dukly | Zdroj: ČTK

V Uherském Hradišti se v závěru zápasu strhla přestřelka. Za posledních 17 minut padly čtyři branky a drama nakonec vyznělo pro domácí Slovácko.

Vstup do zápasu ale měla lepší Dukla, kterou poslal po čtvrthodině do vedení Berger. Ještě do poločasu vyrovnal Havlík a před přestávkou neproměnily oba týmy dobré příležitosti.

Po přestávce se poprvé v utkání prosadil kapitán Slovácka Došek, který v 73. minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů. Hned za dvě minuty vstřelil kontaktní gól Tetour, ale Došek vrátil tři minuty před koncem zápasu na domácí kopačky klid. V 89. minutě sice ještě hostující Krmenčík snížil na 3:4, ale víc hosté nestihli.

Pět gólů bylo k vidění v Příbrami, kam přijel ambiciózní Jablonec. A hosté už ve 20. minutě vedli 2:0. Hned za tři minuty se k pokutovému kopu postavil Pilík, ale brankář Hrubý jeho střelu vyrazil. Bohužel pouze před sebe a tak příbramský střelec přeci jenom z dorážky poslal míč do sítě.

Patnáct minut před koncem zápasu se poprvé v jabloneckém dresu prosadil útočník Wágner a vrátil hostům dvougólové vedení. Na jejich vítězství nic nezměnil ani gól příbramského kanonýra Bednáře.

Jablonecký Karavajev se raduje z úvodního gólu Jablonce v Příbrami | Foto: ČTK

Nervózní závěr mělo utkání v Brně. Tam držela Ostrava dlouho remízu 1:1, ale v 88. minutě nařídil rozhodčí Kovařík za faul proti hostujícímu týmu pokutový kop. Ten s přehledem proměnil brněnský kapitán Zavadil.

Vzápětí byl vyloučený za strkanici u postranní čáry ostravský Šichor a Zbrojovka tak bez úhony přežila i tříminutové nastavení.

1. kolo první fotbalové Synot ligy:

1. FC Slovácko - Dukla Praha 4:3 (1:1)
Branky: 57., 73. a 87. Došek, 24. Havlík - 16. Berger, 75. Daniel Tetour, 89. Krmenčík. Rozhodčí: Proske - Kotík, Caletka. ŽK: Šumolikoski, Reinberk, Došek - Marek Hanousek, Vrzal, Přikryl. Diváci: 3725.

1. FK Příbram - FK Jablonec 2:3 (1:2)
Branky: 22. Pilík, 80. Bednář - 8. Karavajev, 20. Greguš, 74. Wágner. Rozhodčí: Královec - Hock, Kubr. ŽK: Tecl (Jabl.). Diváci: 4182.

Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branka: 43. Michal Škoda, 88. Zavadil z pen. - 32. Kukec. Rozhodčí: L. Kovařík - Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Keresteš - Narh, Foltýn, Šašinka. ČK: 90. Šichor (Ostrava). Diváci: 5326.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít