Slovácko v Poháru FAČR remizovalo s Boleslaví, Slovan prohrál v Třinci

Pohár FAČR měl na programu další dva čtvrtfinálové zápasy. Zatímco v souboji prvoligových týmů remizovalo Slovácko s Mladou Boleslaví, druholigový Třinec porazil na domácím stadionu Liberecký Slovan 3:1. Odvety se hrají za dva týdny.

Úvodní čtvrtfinále mezi Slováckem a Mladou Boleslaví se hrálo v Kunovicích. Skončilo remízou | Zdroj: ČTK

Slovácko nastoupilo k úvodnímu čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi v Kunovicích bez kanonýra Libora Doška. Už v osmé minutě ho ale zastoupil Jaroslav Diviš a získal „domácímu“ týmu vedení. Deset minut před koncem poločasu ale vyrovnal Středočech Wágner.

Do vedení poslal Boleslav v 57. minutě Jiří Skalák, který prostřelil dva obránce i gólmana Daňka. Útočník Středočechů přitom ještě včera odehrál půl hodiny za reprezentaci do 21 let. Na konečných 2:2 vyrovnal 5 minut před koncem Košút.

I v pohárové soutěži pokračuje mizérie Liberce, který po zimní přestávce ještě nevyhrál. Jeho mizerné formy využil druholigový Třinec. Severomoravané se dostali do vedení hned ve čtvrté minutě úvodního čtvrtfinále díky hlavičce Ondřeje Smetany.

Do druhého poločasu sice vstoupil lépe Slovan a Dzon Delarge vyrovnal krásnou střelou přes hlavu. V poslední desetiminutovce se ale prosadili domácí René Dedič a Martin Motyčka. Třinec si tak do odvety poveze nadějný náskok 3:1.

Odvety dnešních čtvrtfinálových duelů jsou na programu v úterý 14. dubna. Mladá Boleslav začne zápas se Slováckem v 17 hodin, Liberec se pokusí smazat ztrátu z Třince o půl hodiny později.

Úvodní čtvrtfinále už má za sebou pražská Sparta, která v domácím prostředí porazila Jablonec 2:1. Teplice s Plzní odehrají první duel až 8. dubna.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalového Poháru FAČR:
Slovácko - Mladá Boleslav 2:2 (1:1)
Branky: 8. Diviš, 85. Košút - 35. Wágner, 57. Skalák. Rozhodčí: Marek - Arnošt, Hock. ŽK: Ďuriš, Bořil (oba M. Boleslav). Diváci: 1022.

Třinec - Liberec 3:1 (1:0)
Branka: 4. Smetana, 80. Dedič, 87. Motyčka - 56. Delarge. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pochylý. ŽK: Kubáň - Frýdek, Pokorný, Breznaník. Diváci: 514.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít