Slovan Liberec postoupil do 3. předkola EL po vítězství nad Skontem Riga

Liberečtí fotbalisté vyhráli v odvetě 2. předkola Evropské ligy nad Skontem Riga 1:0. V Lotyšsku Severočeši prohráli 1:2 a to znamená, že postupují do 3. předkola, kde narazí na FC Curych.

FC Slovan Liberec - FK Teplice

FC Slovan Liberec - FK Teplice | Zdroj: ČTK

Severočeši, kteří museli v odvetě na domácím stadionu bezpodmínečně vyhrát skórovali ve 14. minutě, když se prosadil Delarge. Z levé strany přiletěl centr na hranici malého pokutového území, kde ho přizvedl Rabušic přímo na hlavu Delarge, který stál za ním a pro tohoto útočníka už nebyl problém dostat míč do branky.

Gólman lotyšského celku se sice snažil pokus zkividovat, ale už neměl šanci zasáhnout. Za necelých 10 minut dostali hosté velkou příležitost k vyrovnání, když rozhodčí nařídil pokutový kop proti Liberci.

Kovář ale vystihl směr Sinelnikovsovy střely a udržel domácí celek ve vedení. V závěru poločasu se ještě dostalo několik hráčů obou týmů do hromadné potyčky a norský sudí udělil 3 žluté karty.

Liberec sice ve druhém poločasu povolil, ale Skonto skórovat nedokázalo. Fanouškům Liberce ještě hodně zatrnulo, když srazil v 90. minutě Kovář v pokutovém území Mingazova. Penaltu ale rozhodčí neodpískal.

"Cítil jsem to, bylo to znát hodně na těch ztrátách, někteří hráči ještě evropské poháry nehráli. Stačil jeden gól a byli bychom venku, což by bylo na úvod sezony hodně špatné, takže to možná svazovalo i nohy," mluvil po zápase trenér Liberce Jaroslav Šilhavý o viditelné nervozitě v týmu.

Slovan Liberec - Skonto Riga 1:0 (1:0)
Branka: 14. Delarge
Rozhodčí: Johnsen - Midthjell, Engan (všichni Nor.)
ŽK: Kelič, Kušnír, Rybalka, Kalitvincev - Šabala, Rugins, Mingazov, Laizans