Slovinsko přišlo v závěru zápasu proti USA o jistotu postupu

Fotbalisté Slovinska remizovali ve svém druhém zápase na světovém šampionátu s USA 2:2. Evropský celek vedl po poločase o dvě branky a měl jako první tým na turnaji nakročeno k postupu do osmifinále. Američané však dokázali v druhé půli vyrovnat a zůstali ve hře o účast ve vyřazovací části. O postupujících ze skupiny C se tak rozhodne až v posledních zápasech.

Slovinsko - USA 2:2 (2:0)

První poločas byl plně v režii Slovinců. Ti šli do vedení už ve 13. minutě kdy se trefil Birsa, těsně před přestávkou navíc přidal druhou branku Ljubijankič, který zužitkoval parádní přihrávku za obranu a z levé strany pokutového území technicky prostřelil Howarda.

Američané ale po přestávce přidali. Ve 48. minutě se parádní trefou z velkého úhlu prezentoval Donovan a zápas dostal hned nový náboj. Když už Slovinci pomalu slavili postup ze skupiny, trefil se z těžké pozice pod břevno syn trenéra zámořského výběru Michael Bradley. A pro Američany mohlo být ještě veseleji. O tři minuty později ale rozhodčí Coulibaly neuznal kvůli imaginárnímu útočnému faulu Eduovu branku.

Branky: 13. Birsa, 42. Ljubijankič - 48. Donovan, 82. M. Bradley.

Rozhodčí: Coulibaly (Mali) - Ašík (Mar.), Candido (Angola). ŽK: Cesar, Šuler, Kirm, Jokič - Findley. Diváci: 45.573.

Slovinsko: S. Handanovič - Brečko, Šuler, Cesar, Jokič - Birsa (87. Dedič), Koren, Radosavljevič, Kirm - Ljubijankič (74. Pečnik, 90.+4 Komac), Novakovič. Trenér: Kek.
USA: Howard - Cherundolo, DeMerit, Onyewu (80. Gomez), Bocanegra - Torres (46. Edu), M. Bradley - Donovan, Dempsey - Altidore, Findley (46. Feilhaber). Trenér: B. Bradley.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít