Šmicer: Recept na Armény není jednoduchý, jsou to techničtí hráči

Červnovou výhrou 4:0 v Dánsku arménští fotbalisté hodně pomohli českému týmu v boji o postup na mistrovství světa. Ale aby zmíněný překvapivý výsledek z Kodaně opravdu znamenal pro české reprezentanty výhodu, musí dnes v podvečer v Edenu sami Arménii porazit. Pokud by ztratili body, jejich šance na cestu do Brazílie by byly minimální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Šmicer na tisková konferenci po kvalifikačním utkání s Arménii | Foto: Filip Jandourek

Většinou se před utkáním národního týmu řeší, jestli zdraví dovolí nastoupit kapitánovi Tomáši Rosickému. Teď je situace opačná. On je ve zdravotní i herní pohodě, ale v základní sestavě chybějí jiní záložníci Darida s Hübschmanem.

Podle reprezentačního manažera Vladimíra Šmicra ale nebude pro Tomáše Rosického problém zvykat si až přímo v utkání na souhru s Josefem Hušbauerem nebo jiným spoluhráčem, se kterým se na hřišti prakticky ještě nepotkal.

Přehrát

00:00 / 00:00

České fotbalisty čeká důležitý zápas kvalifikace o MS s Arménií. Na novinky a rozpoložení v táboře národního týmu jsme se na Radiožurnálu zeptali jeho manažera Vladimíra Šmicera.

„Tomáš je zkušený hráč a tak dobrý hráč, že si myslím, že mu to vadit nebude. My jsme samozřejmě strašně rádi, že je fit, pravidelně nastupuje v Arsenalu, kde se mu i daří. A věříme, že právě on bude důležitou postavou, abychom dnes ten zápas zvládli,“ říká Šmicer.

A přiznává, že recept na menší a technické Armény není jednoduchý, ale čeští fotbalisté se pokusí zopakovat jarní výhru 3:0 z Arménie. „A budeme se snažit hrát stejným způsobem. To znamená neponechat jim moc místa, protože oni jsou opravdu techničtí hráči, umí dávat branky. Budeme se snažit zhušťovat hřiště a nenechat je hrát,“ naznačuje.

Michal Kadlec se na začátku sezony nepotkal s formou, Theodor Gebre Selassie mění v Brémách posty levého a pravého obránce, v přípravě v Maďarsku působila obrana národního týmu propustně. Šmicer přiznává, že někteří fotbalisté mají v obraně problémy v klubech nebo nepodávají výkony, na jaké jsme byli zvyklí, ale věří, že to zvládnou. „Že nedostaneme branky, protože musíme vyhrát,“ dodává.

Těsně před dvojzápasem s Arménií a v Itálii hned čtyři hráči národního týmu měnili dres. Klub změnili Darida, Kadlec, Plašil i Kozák. Podle Šmicera by tyto změny ale neměly ovlivnit výkonnost fotbalistů pro národní tým.

„Doufám, že to klukům prospěje, hlavně že to prospěje třeba Kozákovi a Jardovi Plašilovi, kteří získají novou motivaci, a Venca Kadlec a Láďa Darida jsou mladší a se změnami se lépe vypořádají,“ míní Šmicer.

Potřebujeme minimálně tři vítězství

Horečně se počítá, kolik bodů je třeba uhrát v posledních čtyřech zápasech kvalifikace, aby český tým postoupil aspoň do baráže.

„Potřebujeme minimálně tři vítězství, cokoli víc by samozřejmě bylo lepší, abychom to měli ve svých rukou. Protože se může stát, že se třemi vítězstvími nakonec nepostoupíme ani do baráže,“ přiznává Šmicer.

I arménská fotbalová reprezentace má svého Tomáše Rosického

Číst článek

„Takže naším minimálním cílem nebo přáním je získat v tomto dvojzápase 4 body, což znamená dnes porazit Arménii a něco uhrát s Itálií a vyhrát dvě zbývající utkání. Oba úkoly nejsou jednoduché a uvidíme, jestli to zvládneme,“ dodává reprezentační manažer českého týmu.

Jan Kaliba, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme