Smutný nebudu, vyrovnal se s rolí ‚obětního beránka‘ Wágner

Fotbalový zápas trvá 90 minut, ale někdy se poštěstí, že hráči stačí jenom zlomek této doby, aby získal pocit dobře odvedené práce. Tomáš Wágner si to ověřil v odvetě druhého předkola Ligy mistrů proti v Sarajevu proti tamnímu Željezničaru. Plzeňský útočník úvodní brankou hned na začátku utkání nasměroval svůj tým k vítězství 2:1 a tím i k postupu. A už ve 25. minutě z hlučné scény olympijského stadionu odešel.

Odvetný zápas 2. předkola fotbalové Ligy mistrů: Željezničar Sarajevo - Viktoria Plzeň, 23. července v Sarajevu. Plzeňský Stanislav Tecl (vlevo) v souboji s jedním z domácích hráčů | Zdroj: ČTK

V takové situaci většinou fotbalisté bývají naštvaní. Buď sami na sebe, nebo na trenéra, který je tak brzy stahuje ze hry. Jenže Tomáš Wágner nezmizel ze hřiště kvůli špatnému výkonu, ale z taktických důvodů. Odnesl brzké vyloučení stopera Václava Procházky, na které kouč Vrba reagoval tím, že poslal na hřiště jiného obránce Lukáše Hejdu. A první na ráně byl právě útočník Wágner.

Plzeň úspěšně prošla školením, jak zacházet s balkánskou mentalitou

„To by mě nenapadlo, dostal jsem se do sestavy, za což jsem rád, ale bohužel to dopadlo takhle – nebo teda pořád spíš bohudík. Ale jsme jeden tým, trenér se rozhodl takhle a vyšlo to, takže já smutný nebudu,“ vyrovnává se s rolí obětovaného hráče mladík.

Dlouho čekal na šanci zahrát si podobně důležitý zápas, a když přišla, užil si to jenom necelou půlhodinu. Pak už jen z lavičky pozoroval, jak se spoluhráči snaží, aby i jeho práce nepřišla vniveč. A trpěl.

00:00 / 00:00

Tomáš Wágner i Václav Procházka museli se hřiště po půl hodině, každý ale z jiného důvodu

„Bylo to strašné, fakt hrozné. V pětačtyřicáté minutě dostanete gól na 1:2, což byla nejlepší možnost pro soupeře, jak do nás bušit od začátku druhé půle. Ale klobouk dolů před kluky, odvedli fantastickou práci, každý z nich,“ chválí Tomáš Wágner.

S podobnou větou přispěchal po zápase do šatny také záporný hrdina celého příběhu. Václav Procházka strávil na hřišti ještě o pět minut méně než Wágner a po vyloučení se mu odcházelo a následně dívalo na zbytek zápasu mnohem hůř.

„Hlavně jsem si říkal, že kluci to budou mít ještě těžší, protože už těch prvních dvacet minut nebylo jednoduchých, i když jsme si to trochu ulehčili, že se nám podařilo vstřelit gól. Nakonec to ale kluci dotáhli.“

A za odměnu je už v úterý čeká 3. předkolo Ligy mistrů pro změnu v estonské metropoli Tallinnu. Jedno je jisté, tentokrát to kvůli trestu za červenou kartu bude bez Václava Procházky nikoli 70, ale celých 90 minut.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít