Snad bude nastávající ME úspěšné, doufá Petr Čech, který se chce předvést i svým dětem

Tomáš Rosický přijel na reprezentační sraz po své poslední sezoně v Arsenalu, Petr Čech pro změnu po své první ve stejném klubu. Český brankář sice po výměně londýnských adres nezískal s Kanonýry anglický titul, ale náladu před mistrovstvím Evropy ve fotbale mu to nekazí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Petr Čech během reprezentačního tréninku v Praze | Zdroj: ČTK

„Spousta lidí říkala, že v Chelsea se nuly sbírají samy a že to za mě vlastně všichni ubrání. Jenže vzhledem k tomu, jak sezona proběhla, se ukázalo, že to není úplně pravda. Jsem rád, že jsem svému týmu pomohl,“ říká gólman české reprezentace.

„Čekalo se ode mě, že týmu pomůžu s tím, aby nedostával góly, takže je pro mě pozitivní, že Arsenal skončil poprvé od roku 2005 na druhém místě.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Euro je pro mě nejlepším turnajem, tvrdí reprezentační gólman Petr Čech

Statistiky má Petr Čech obvykle v malíku, zvlášť pokud se ho týkají a jsou příjemné. Mezi takové může patřit i to, že se na mistrovství Evropy chystá už počtvrté.

„Těším se. Pro mě je Euro nejlepší turnaj. Tím, že je Evropa malá, tak můžou fanoušci do místa konání jednoduše dorazit, takže je atmosféra a všude je spousta lidí. Když je mistrovství světa někde v Africe, tak ne všichni tam letí a je to jiné,“ srovnává Čech.

Už teď se dá vytušit, že ve Francii, kde Čech strávil dva roky kariéry, nebude o fanoušky z jeho vlasti nouze a 34letý gólman by mezi nimi rád viděl i vlastní děti.

„Byl bych rád, kdyby na jeden zápas přijely. Ještě ale chodí do školy, takže musíme logisticky vymyslet, na který z těch zápasů to bude nejlepší,“ plánuje hráč Arsenalu.

Vzhledem k tomu, že Čech uvažuje o konci reprezentační kariéry, mají jeho potomci možná poslední šanci pozorovat svého tátu v akci na podobném turnaji.

K návratům po zraněních mě motivují i zprávy od fanoušků z celého světa, tvrdí Rosický

Číst článek

Syn i dcera jsou v tomhle ohledu v nevýhodě, protože nezažili všechny evropské šampionáty, na kterých se Petr Čech v brance českého týmu objevil. Během toho prvního a nejúspěšnějšího v Portugalsku ještě ani nebyli na světě.

„Ta vzpomínka je pořád živá na všechny zápasy, ale je pravda, že je to dvanáct let. Mluvil jsem s Karlem Poborským o výročí dvaceti let od Eura v Anglii a úplně se zhrozil. Nezdá se to, ale je to strašně dlouhá doba. Hlavně bych byl rád, kdyby to letošní Euro bylo stejně úspěšné jako to první,“ vyhlíží Petr Čech turnaj, do kterého s národním týmem vstoupí v pondělí 13. června zápasem proti obhájcům titulu Španělům.

Jan Kaliba, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme