Snad nám stadion zůstane hezký a čistý, přejí si v Chomutově před finále poháru

Takto významné fotbalové utkání se v Chomutově nehrálo 45 let. Od chvíle, kdy tamní klub bojoval ve druhé celostátní lize, je dnešní finále domácího poháru asi tím nejdůležitějším zápasem ve městě. A samotné přípravy na večerní duel mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví tomu také odpovídaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Chomutově se na finále domácího poháru kromě organizátorů připravovali také fotbalisté včetně Davida Jarolíma | Zdroj: ČTK

"Dva, čtyři, šest," počítá šéf chomutovského fotbalového klubu Jiří Záruba stolky pro akreditované novináře, které musel správce stadionu kvůli finálovému zápasu namontovat, a pak se zadívá na pečlivě střižený trávník.

Místní třetiligový celek raději svůj duel odložil, tak aby bylo hřiště v co nejlepším stavu, kdyby třeba hodně pršelo, protože ho ještě před utkáním Jablonce a Mladé Boleslavi využily pro své pohárové finále ženy Slavie a Sparty.

Právě Spartu si prý lidé v Chomutově přáli vidět i v hlavním večerním zápase.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Chomutově natáčel před finále Poháru České pošty Jaroslav Plašil

Je to klub atraktivní, a také kvůli tomu ho pořadatelé před rokem pozvali, když zdejší stadion pro pět tisíc fanoušků slavnostně otevírali.

Ale... "Já jako organizátor jsem možná trochu radši, protože jsme se těch fanoušků báli. Bůh ví, co by sem asi přijelo. Věříme, že ti, kteří dorazí, se budou chovat slušně a že stadion, který je teď připravený, čistý, hezký a nový, nám takový také zůstane i po zápase," říká Věra Flašková, jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov, která se o městský areál včetně fotbalového stadionu stará.

"Neměli jsme místa pro kamery, ty jsme dodělávali, pak nám chyběly stolečky pro novináře, aby mohli pracovat, aniž by měli notebooky v klíně," popisuje Flašková poslední úpravy před finále Poháru České pošty.

Ale i bez novinářských stolků jde o útulný stadion, který by snesl určitě více takových zápasů jako je ten dnešní. Shodují se na tom i fotbalisté obou týmů.

"Je to menší, sympatický stadion, bylo by hezké, kdyby bylo plno a byla dobrá atmosféra. Klobouk dolů před tím, co tady postavili. Hokejová s fotbalovou halou vedle sebe, je to nádherné a nové," říká záložník Mladé Boleslavi David Jarolím, který by neměl chybět v základní jedenáctce svého týmu ve večerním finále domácího poháru proti Jablonci.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme