Snad se z prohry v předkole poučíme, věří před startem ligy liberecký Kováč

Fotbalisté Liberce byli nejlepším týmem jarní části Gambrinus ligy, jenže hned v úvodu nové sezony mají starosti. Severočeši musejí před nedělním zápasem v Olomouci vstřebávat nepříjemnou pohárovou porážku, kterou utrpěli na hřišti lotyšského Skonta Riga.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pohárech se Liberec spoléhá i na zkušenosti nového kapitána Radoslava Kováče | Zdroj: ČTK

„Nastavili jsme si laťku hodně vysoko, ale samozřejmě nejsem tak naivní, abych si myslel, že to takhle půjde pořád. Ve fotbale jste jednou nahoře a jednou dole.“

Když Radoslav Kováč cestou k pohárovému zápasu do lotyšské Rigy říkal tato slova, asi netušil, že první těžká chvíle nastane tak brzy. Fotbalisté Slovanu si přes úctu ke snaživému a bojovnému soupeři zápas prohráli sami, a tak liberecký kapitán zažívá novou a dosud nepoznanou situaci. Pod Ještěd přišel uprostřed minulé sezony a od té doby se severočeskému klubu začalo nebývale dařit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liberecký obránce Radoslav Kováč hovoří o situaci svého týmu po nepovedeném vstupu do 2. předkola Evropské ligy

Radoslav Kováč zažil jen jednu porážku na Slavii, ale protože tehdy šlo o celkově nepovedený výkon, nedá se to s aktuální porážkou v lotyšské Rize úplně srovnávat. Tentokrát šlo spíše o nezdravé uspokojení z dobrého vývoje utkání. A o to větší psychickou ranou nečekané zaváhání je.

„Na Slavii jsme pokaždé prohrávali, tady jsme vedli, bylo to trochu něco jiného. Slavie je určitě silnější tým než Skonto Riga. Věřím, že kluci nejsou úplně dole. Musíme se z toho poučit, je to pro hráče velká zkušenost,“ myslí si Radoslav Kováč, který ale věří, že tým na překvapivou porážku zareaguje stejně jako na jaře, kdy se nenechal nepovedeným zápasem na Slavii rozhodit, takže si pak dobrou formu podržel až do konce sezony.

„Teď se ukáže charakter našeho týmu. Minulý půlrok jsme vyhrávali a každý nás plácal po zádech. Mně ale bylo jasné, že nějaký nepovedený zápas přijde. Musíme si sednout, vyříkat si chyby a vstoupit do příštího utkání v Olomouci úplně jinak. Věřím, že jsme natolik silní, že se z toho poučíme. Třeba nás to nakopne,“ říká bývalý reprezentační obránce.

Časté téma: Štajner

Jen to teď bude jiné v tom, že se liberečtí fotbalisté musejí s těžkou situací vypořádat s celkově mladším kádrem bez některých dřívějších opor včetně té vůbec největší. Ale to teď Radoslav Kováč slyší kolem sebe tak často, že už mu to začíná vadit.

„Už nemá cenu se o tom bavit. Je to pořád dokola, neustále slýchám otázky ohledně Štajnyho (Jiřího Štajnera). Ale Štajny je v Boleslavi,“ dělá Radoslav Kováč definitivní tečku za letním odchodem Jiřího Štajnera do Mladé Boleslavi.

Není však vyloučené, že podobnou otázku od novinářů ještě dostane. Třeba hned v neděli po ligové premiéře libereckého Slovanu v Olomouci, kde mimochodem současný kapitán Severočechů a rodák ze Šumperka strávil největší část své profesionální kariéry.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme