Sněhová kalamita prodlužuje fobalistům v Anglii vánoční volno

Angličtí fotbaloví fanoušci běžně chodí na Štěpána na stadiony, liga se ten den hraje každý rok, ať je neděle nebo úterý. I když to je diskutabilní. V Anglii odložili dvě z devíti a v Belgii čtyři ze sedmi utkání. Důvod? Sněhová kalamita, kvůli které už nejeden trenér navrhuje, aby i v těchto soutěžích byla zimní přestávka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Franck Ribéry a Sergio Ramos | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Rozhodčí Dermot Gallagher, který 15 let pískal duely Premier league, na stanici Skysports tvrdil:

„Tohle je pro sudí dilema. Pokud tyto zápasy skončí 0:0, budou pod velkým tlakem, že nechali týmy hrát. Když dá jedno z mužstev gól, začne se bojovat o body a půjde o klasický zápas. Ale celkově to je na zvážení, sníh se lepí na míč, povrch je kluzký a v takové zimě hrozí svalové zranění. Na druhou stranu s jednotlivými týmy přicestuje spousta fanoušků a vy je pak najednou pošlete chvilku před utkáním domů,"

Přehrát

00:00 / 00:00

Sněhová kalamita prodlužuje fobalistům v Anglii vánoční volno

Ač je to s podivem, v Premier league není povinný vyhřívaný trávník, takže každá tuhá zima znamená hromadné odkládání zápasů. Největší problémy má v tomto ohledu Blackpool. Už dvě domácí utkání v řadě neodehrál a situace se začíná blížit extrémním podmínkám v sezóně 1962 / 63. Tehdy se jim v Bloomfield Parku vytvořila na trávníku ledová krusta, která rozmrzla až začátkem března, takže místo fotbalu chodili fanoušci na veřejné bruslení.

Některé zápasy byly odloženy hned několikrát, a třeba Bolton tehdy neodehrál za dva měsíce ani jedno střetnutí, a měl tak svým způsobem záviděníhodnou zimní přestávku. Pro představu, ta nejkratší je ve Španělsku, kde mají volno jediný, tedy ten uplynulý víkend, v Itálii nehrají dva týdny a ve Francii a v Německu tři. V Anglii tak mohou jen závidět slova trenéra Dortmundu Jürgena Kloppa.

„Hráli jsme kvalitně v Evropské lize a daří se nám v Bundelize, takže si zasloužíme odpočinek. Hráči teď proto dostanou dva týdny volno s podmínkou, aby byli 14. ledna připraveni na další zápas a mohli pokračovat v dobrých výkonech," tvrdil Klopp a stejně k zimní přestávce přistoupili i ostatní bundesligoví trenéři.

Jen pro srovnání, v Čechách je klid 14 týdnů, a to se ještě na podzim stihlo 16. i 17. kolo. Z evropských soutěží je nejdelší zimní pauza v Rusku, a to proto, že se tam hraje od jara do podzimu. Tedy spíš hrálo, v příštím ročníku se ruská liga přizpůsobí ostatním evropským a pro dohnání půlročního manka bude roztažena od jara přes podzim až do příštího léta.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme