Souboj fotbalistů Uruguaye a Peru skončil remízou

Fotbalisté Uruguaye se na jihoamerickém mistrovství nedočkali ve svém úvodním zápase výhry. S výběrem Peru jen remizovali 1:1.

Vítěz Zlatého míče FIFA Lionel Messi s trofejí

Vítěz Zlatého míče FIFA Lionel Messi s trofejí | Zdroj: ČTK

Uruguayci, kteří na mistrovství světa došli až do semifinále, na trávníku v San Juanu od třiadvacáté minuty prohrávali. V nastaveném čase prvního poločasu ale dokázal vyrovnat Luis Suárez, který obléká dres Liverpoolu.

Velkým problémem uruguayského celku bylo neproměňování šancí. Tu největší měl patnáct minut před koncem utkání Diego Forlán, jenomže jeho střela mířila těsně nad břevno.

Ani Peruánci ale se svými příležitostmi nenaložili lépe – autor první branky do uruguayské sítě Paolo Guerrero mohl v poslední minutě zajistit svému týmu vítězství, jenže hlavičkoval vedle.

Víc než jeden gól tak dali v programu úvodních šesti zápasů pouze Chilané, kteří dokázali otočit nepříznivý vývoj duelu s Mexikem a vyhráli 2:1.

Uruguay i Mexiko, které přijelo do Argentiny jako jedno ze dvou pozvaných mužstev, se tak přidaly k dalším spolufavoritům turnaje Copa América Brazílii a domácí Argentině, kterým se úvodní zápas na šampionátu nepovedl podle představ.