Souboj fotbalových fanoušků - 14. kolo

Soutěž o nejlepší fanoušky Gambrinus ligy očima reportérů Radiožurnálu má ve 3. ročníku následující pravidla: I nadále bude každý týden osm reportérů na jednotlivých stadionech sledovat chování a nápaditost příznivců. Na základě jejich hodnocení určíme nejsympatičtější počiny kola, které bodově odměníme (2 až 10 bodů). Může přitom jít nejen o vtipné choreo nebo parádní fotbalovou atmosféru, ale i o úsměvné maličkosti či zdánlivé drobnosti, které dají třebas jinak průměrnému utkání šmrnc. Násilné a urážlivé projevy fanoušků naopak mohou vést k bodovým odpočtům - určovat tedy budeme také případné nejhorší počiny kola (minus 1 až minus 5 bodů).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal - ČMFS | Foto: fotbal.cz

Co se povedlo v 14. kole

1. Slovácko (10 bodů) - Na Spartu přišlo více než 7 tisíc diváků, kteří vytvořili vskutku fotbalovou atmosféru.

2. Bohemians 1905 a Ostrava (8 bodů) - V obou případech padla na českou ligu bohužel magická hranice 5 tisíc diváů, nechybělo nápadité choreo.

3. Sparta (6 bodů) - Na Slovácko v pracovní den dorazilo kolem 200 fandů Sparty, kteří byli v hledišti zdatným soupeřem domácího publika.

4. Olomouc a Slavia (4 body) - Na Slavii podprůměrná návštěva 8 tisíc lidí stále znamená nejvyšší návštěvu kola. V Edenu se tentokrát ale spíš pískalo. Hlouček Hanáků si hlasitě užíval kanonádu svého týmu v Liberci a upozornil na sebe i vizuáně - otužileckým číslem "nahoře bez".

5. Liberec (2 body) - Povzbuzování U Nisy pomalu opadávalo s narůstajícím skóre ve prospěch hostů s Olomouce. Čestné body zaslouží výraz fanouškovského zoufalství v podobě pokřiku "Dejte jim bůra," za stavu 4:0 pro hosty - domácí příznivci se v tomto skandování připojili k hlasům ze sektoru hostů.

Co se nepovedlo ve 14. kole

Sparta (-3 body) - Její fanoušci vhozenými dýmovnicemi přerušili zápas na Slovácku na 4 minuty.

Pořadí soutěže Radiožurnálu po 14. kole

1. Slovácko 103 2. Bohemians 1905 98 3. Ostrava 84 4.-5. Slavia a Sparta 75 6. Liberec 42 7.-8. Brno a Mladá Boleslav 38 9. Teplice 26 10. Olomouc 21 11. Jablonec 12 12. Příbram 10 13.-15. České Budějovice, Kladno a Plzeň 6 16. Bohemians Praha 2

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme