Soud odsoudil prvního člověka kvůli fotbalu. Údajně uplácel hráče a rozhodčí

První Čech má jít do vězení kvůli fotbalu, píše server Aktuálně.cz. Soud nepravomocně poslal bývalého hráče Dukly Michala Káníka na tři roky za mříže. Podle rozsudku pomáhal sázkařské mafii tím, že nabízel hráčům nebo rozhodčím úplatky za ovlivnění zápasů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay

Případ se podle Aktuálně.cz týkal zápasů první ligy i nižších a juniorských soutěží.

Hráči se podle obžaloby objevila na mobilu zpráva s nabídkou, jestli si nechce vydělat. Pak měl zařídit, aby při utkání padlo hodně gólů, ale až po čtvrthodině zápasu.

Sázkaři si počkali, až se zvedne kurz na to, že skóre bude vysoké, a potom si na internetu vsadili. U on-line sázek totiž u kurzů záleží na tom, jak se utkání vyvíjí.

Soudce Káníkovi sečetl dvě podmínky, které obviněný dostal krátce po sobě. Jednu předloni za podvody v účetnictví strakonického klubu a druhou pak na začátku letošního roku.

Káník obvinění odmítá a proti rozsudku se odvolal.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme