Soupeři pro EURO jsou Polsko, Řecko a Rusko

Česká fotbalová reprezentace se na Mistrovství Evropy 2012 střetne v základní skupině A s Polskem, Řeckem a Ruskem. Takové soupeře vylosoval v Kyjevě národnímu týmu legendární francouzský záložník Zinedine Zidane.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Bílek, trénink české fotbalové reprezentace | Foto: Filip Jandourek

Když Zidane rozšrouboval míček s posledním soupeřem do skupiny A a oznámil: "Řecko", kyjevským sálem zašuměl místy i hlasitý smích. Vzhledem ke jménům a rozlosování a úspěchům týmů v ostatních skupinách je skupina A nejstravitelnější a zjevně nejlehčí.

Vždyť ze všech košů se do skupiny A dostal ten "nejslabší" možný tým. Čeští fotbalisté tak mají velmi slušnou šanci, že postoupí do čtvrtfinále.

Pozitivem pro české fanoušky také je, že národní tým odehraje všechny tři zápasy v základní skupině ve Vratislavi, tedy na nejblížším možném stadionu vzhledem k českým hranicím. Do Vratislavi to je z Prahy vlakem šest hodin, z Ostravy pět. Autem z Prahy to ujedete i za 4 hodiny.

Ostatní skupiny

Zřejmě největší boje budou ve skupině B. V ní budou patřit k nejočekávanějším vzájemné duely Portugalska, Nizozemska a Německa, ty doplňuje velmi silné Dánsko.

Skupiny C i D jsou jasně rozděleny co do favoritů na postup. Z "céčka" by měli postoupit obhájci titulu Španělé a Italové, naopak Irsko a Chorvatsko mohou jen překvapit. Ve skupině D se očekává postup od Anglie a Francie, ty bude ohrožovat Švédsko doplněné pořadatelskou Ukrajinou.

Program ME ve fotbale 2012 - Skupina A:
8. června - Rusko - Česko (od 20:45)
12. června - Řecko - Česko (od 18:00)
16. června - Polsko - Česko (od 20:45)

Skupina A (Varšava, Vratislav): Polsko, Řecko, Rusko, ČR.
Skupinu B (Lvov, Charkov): Nizozemsko, Dánsko, Německo, Portugalsko.
Skupina C (Poznaň, Gdaňsk): Španělsko, Itálie, Irsko, Chorvatsko.
Skupina D (Kyjev, Doněck): Ukrajina, Švédsko, Francie, Anglie

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme