Španělští fanoušci oslavovali vítězství na Euru až do rána

Španělští fotbalisté obhájili evropský titul, když svého finálového soupeře, Itálii, porazili vysoce 4:0. V zemi proto vypukly bujaré oslavy, které trvaly až do rána. Španělští fanoušci si výkon svého týmu velmi pochvalují. Oslavy budou pokračovat i dnes, kdy do Madridu dorazí šampioni i s pohárem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělský fanoušek na fotbalovém Euru 2012 v Kyjevě | Zdroj: ČTK

Španělští fanoušci vítězství ve finále toužebně očekávali a spoléhali se, že jejich oblíbenci se na trávníku v Kyjevě postarají o ostatní.

„Byl to emotivní zápas, Španělsko hrálo velmi dobře,“ pochvaluje si paní Rosa. „Xabi Alonso a Andrés Iniesta, to jsou dva velikáni,“ přidává se José. Fanoušek Miguel dokonce správně tipoval, že Itálii porazí 4:0. Uznává, že to možná bylo troufalé, ale tak to prý cítil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oslavy mistrovského titulu sledovala ve Španělsku spolupracovnice ČRo Lubica Zlochová

Jorge si zase pochvaluje taktiku trenéra Del Bosqueho a kolektivní hru, jakou Španělé předvedli. „Toto Italové nečekali, jistě se jim ani nezdálo, že je porazíme tak vysoko,“ říká spokojený Jorge.

„Máme nejlepšího brankáře na světě. Vlastně všichni jsou strašně dobří, neuvěřitelně silný tým,“ tvrdí Isabelle.

Mezi fanoušky byli i tací, kteří se zmínili o krizi: „Máme jako země mnoho ekonomických problémů a tento fotbalový úspěch nás těší o to víc.“

Fotbalisté Španělska obhájili titul mistrů Evropy, ve finále porazili Itálii jasně 4:0

Číst článek

„Chlapci nám udělali obrovskou radost, jsme spokojení a šťastní. Oslavíme to, jak se patří. Máme sice u nás ekonomické problémy, ale dostaneme se z toho. Pesimismu nepropadneme,“ slibuje Gustavo.

Fotbalový úspěch si ve Španělsku vychutnávají lidé všech generací. Především mladí se ale dokázali postarat o to, aby byla celá země vzhůru nohama až do rána. Celonárodní fiesta bude pokračovat i dnes. Po obědě totiž do Madridu přicestují i fotbaloví mistři a jak už se stalo tradicí, trofej slavnostně předvedou milionům svých příznivců.

Smutní Italové

Smutek naopak zavládl v Itálii. Navzdory velké sebedůvěře na Španělsko ve finále Eura italští hráči neměli. Jejich naděje na mistrovský titul se začaly rozplývat už na konci prvního poločasu, kdy bylo skóre 2:0. Ve druhém poločase Španělé svoji formu potvrdili a náskok zvýšili o další dva góly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi zklamanými italskými fanoušky natáčela spolupracovnice ČRo Lucie Chvojková

Italští fanoušci byli přesvědčení, že jejich tým zvaný Squadra azzura má mnohem větší motivaci vyhrát. Ale přepočítali se a zbylo na ně jen hluboké zklamání z výrazné prohry. Přesto hledí do budoucna s nadějí.

„Nikdo z nás nevěřil, že dojdeme až do finále. Tým rostl s každým zápasem. Teď víme, že může dokázat velké věci. Co k tomu dodat víc, příště to dokážeme!“ věří jeden z fanoušků.

Ľubica Zlochová, Mirko Kašpar, Lucie Chvojková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme