Spanilá jízda Sparty nekončí, smetla Příbram. Dukla otočila zápas v Liberci

Fotbalisté pražské Sparty pokračují ve skvělých výkonech, které předvádějí od startu letošního ročníku Gambrinus ligy. Ani v devátém kole letošního ročníku soutěže nepoznali hořkost porážky, na trávníku Příbrami zvítězili 3:0. Dukla Praha otočila zápas v Liberci a vyhrála 2:1. Bohemians 1905 zvítězili na hřišti Žižkova 1:0.

Fotbalisté Sparty (ve žlutém) uspěli na hřišti Příbrami

Fotbalisté Sparty (ve žlutém) uspěli na hřišti Příbrami | Zdroj: ČTK

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:3 (0:2)

O své dnešní výhře rozhodla Sparta už v prvním poločase. V jedenácté minutě zápasu zahrál smolně při výskoku ve vápně rukou domácí stoper Krejčí a Kadlec zaznamenal z penalty první ligovou trefu v letošní sezoně.

Agilní sparťanský mladík byl i nadále nejnebezpečnějším hráčem na hřišti, nejprve vyděsil gólmana Hrušku pohotovou střelou k tyči, následně napřáhl z dálky a zařídil hostujícímu celku rohový kop.

Další branku už v utkání nedal, ale další dvě do příbramské sítě zařídil. Ještě v první půli utkání po jeho dělovce skóroval z dorážky Vidlička. Ve třiapadesáté minutě si pak na Kadlecův centr naskočil Grajciar a upravil výsledek do konečné podoby.

Branky: 11. Kadlec z pen., 35. Vidlička, 53. Grajciar. Rozhodčí: L. Kovařík - Pospíšil, T. Kovařík. ŽK: J. Krejčí - Vidlička, Kweuke. Diváci: 6621.

Příbram: Hruška - Štochl, Andrejevič, J. Krejčí, Pleško - P. Pilík (64. T. Pilík), Videgla (54. Šlapák), Tarczal, Jiří Mareš (54. Papšys) - Koukal - Wágner. Trenér: Vavruška.

Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušbauer - Kadlec (70. Sionko), Matějovský (61. Jakub Mareš), Grajciar, L. Krejčí - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Slovan Liberec - Dukla Praha 1:2 (1:0)

Do utkání Liberce s Duklou vstoupili lépe domácí, kteří vedli od dvanácté minuty gólem Rilkeho. Jenomže doplatili na řadu dalších nevyužitých šancí a Dukla nakonec strhla vítězství na svou stranu.

Ve dvaašedesáté minutě vyrovnal Gedeon a domácí znervózněli. Sedm minut před koncem dokonal obrat Lietava, který z brejku upravil ranou na konečných 2:1. Velkou šanci měl v závěru ještě Berger, skvělým zákrokem se ale prezentoval Bičík.

Dukla si tak z libereckého hřiště odvezla premiérovou venkovní výhru v nejvyšší soutěži, Liberec naopak doma znovu ztratil.

Branky: 12. Rilke - 62. Gedeon, 83. Lietava. Rozhodčí: Ardeleánu - Filípek, Moláček. ŽK: Vrzal, Svatonský, Rada (všichni Dukla). Diváci: 5320.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Polák, Fleišman - Štajner, Vácha, Janů (76. Bosančič), Breznaník - Rilke, Rabušic (59. Hadaščok, 70. Nezmar). Trenér: Šilhavý.

Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (74. Přeučil), Gedeon, Hanousek (90. Mikula) - Berger, Lietava, Svatonský (46. Pázler). Trenér: Kozel.

Žižkov - Bohemians 1905 0:1 (0:0)

Bohemians 1905 vyhráli na půdě Viktorie Žižkov poprvé po patnácti letech a nejméně do neděle se posunuli na druhé místo v tabulce.

Výhra „Klokanů“ byla zasloužená, převahu měli už v prvním poločase, častěji byli u balonu a hned dvakrát zachránila domácího gólmana Vaclíka branková konstrukce, nejprve po hlavičce Škody a poté po střele Nešpora.

Jediná branka utkání padla devět minut před koncem, když přesně hlavičkoval nejaktivnější muž utkání Škoda. Závěrečný tlak Viktoriánů už k vyrovnání nevedl.

Branka: 81. Škoda. Rozhodčí: Adámek - Lhoták, Zeman. ŽK: Böhm, Zapalač, Šťastný - Bartek, Škoda. Diváci: 4380.

Žižkov: Vaclík - Slodowy, Lafrance, Procházka, Starý - Kadeřábek (74. Bártl), Folprecht, Šťastný, Zapalač (83. Sivrič) - Nestorovski (65. Bořil), Böhm. Trenér: Pulpit.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Borek, Budínský (74. Šumský), Bartek (89. Růžička) - Nešpor (66. Bálek), Škoda. Trenér: Medynský.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít