Sparta a Mladá Boleslav postoupily do semifinále fotbalového poháru

Ve fotbalovém Mol Cupu je jasno o semifinalistech. Sparta otočila dvojzápas s Libercem a Mladá Boleslav si pohlídala vedení nad Hradcem Králové. Druhý a třetí tým ligové tabulky tak doplnily Plzeň a Jablonec v koši pro zítřejší losování semifinálových dvojic.

Postupový gól Sparty vstřelil Petr Jiráček

Postupový gól Sparty vstřelil Petr Jiráček | Zdroj: ČTK

Severočeši přijeli na Letnou s náskokem 2:1 z prvního zápasu a mohli ho ještě vylepšit, to by ale Bartl Musel po Vůchově vysunutí překonat sparťanského brankáře Millera.

Na druhé straně se ranou z dvaceti metrů prosadil Petr Jiráček a poslal Spartu do vedení. Poločasový stav 1:0 posouval do závěrečných pohárových bojů Spartu.

Po změně stran se Slovan snažil o vyrovnání, které by opět přiklonilo pohárovou matematiku na jeho stranu. Ve velkých šancích byli Coufal a Folprecht. První ale ztroskotal na sedícím brankáři Millerovi, zakončení druhého vyrazil hlavou stoper Kováč.

Definitivně o domácím postupu rozhodl 10 minut před koncem Kehinde Fatai, který využil zaváhání liberecké obrany, obral o míč stopera Hovorku a mezi nohama Hladkého zvýšil na konečných 2:0. V nastavení Miller vytěsnil Pokorného hlavičku na tyč a rozhodl, že Slovan svůj loňský pohárový triumf neobhájí.

Boleslavi stačila remíza ve vlažném tempu

Menší náboj měla čtvrtfinálové odveta Mladé Boleslavi s druholigovým Hradcem Králové. Středočeši si z prvního zápasu přivezli náskok 4:1, a tak je nemusela příliš znervóznit ani neproměněná penalta, kterou Barošovi chytil brankář Ordelt hned ve druhé minutě. Devatenáctiletý gólman tímto zákrokem debutoval v brance „Votroků“.

„Chytit penaltu Barošovi, to se neděje každý den. Navíc v první minutě, to se vám pak chytá samo. Štěstí přišlo a drželo se mě celý zápas. Až na konci jsem dostal gól,“ řekl po zápase mladý gólman.

Druholigový tým se na Městském stadionu v Mladé Boleslavi na začátku druhého poločasu dokonce ujal vedení po ráně Jana Shejbala, ale aby mohli černobílí pomýšlet na zvrat čtvrtfinále, museli by vstřelit ještě minimálně další tři branky.

To se jim nepovedlo, navíc pět minut před koncem vyrovnal Jan Chramosta, který využil práci Jana Kalabišky. „Bylo to rozhodnuté. Hradec nepřijel s tím, že bych chtěl postoupit. Zalezli a naše kombinace byla zdlouhavá. Zápas se nám moc nepovedl,“ přiznal po zápase Chramosta.

Sparta s Mladou Boleslaví doplnily v semifinále Mol Cupu Plzeň a Jablonec, o semifinálových dvojicích se rozhodne na čtvrtečním losu.

Odvetná utkání čtvrtfinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:
FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 84. Chramosta - 54. Shejbal. Rozhodčí: Váňa - Blažej, Nádvorník. ŽK: Takács, Kalabiška - Mareš. Diváci: 450. První zápas: 4:1, postoupila Mladá Boleslav.

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 27. Jiráček, 80. Fatai. Rozhodčí: Jech - Urban, Kotalík. ŽK: Frýdek, Kováč, Lafata, Mazuch - Sackey, Hovorka, Breite, Bakoš. Diváci: 2907. První zápas 1:2, postoupila Sparta.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít