Sparta a Plzeň zakopaly fotbalovou válečnou sekyru. Ale jen na jeden večer

Sparta a Plzeň vstupují do bojů ve skupinové fázi Evropské ligy v době českého fotbalového neklidu. Jejich vzájemný ligový duel rozhodnutý gólem ze sporné penalty se stal v sobotu rozbuškou, která spustila lavinu nářků, obhajob, slovních útoků a protiútoků. A do toho se mají fotbalisté Plzně a Sparty prát za pověst českého fotbalu na evropské scéně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 7. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Sparta Praha 15. září v Plzni. František Rajtoral z Plzně (vlevo) a Manuel Pamič ze Sparty. | Zdroj: ČTK

Součástí diplomatické roztržky, která se strhla po sobotním utkání, nebyla jen mystická schůzka Pelty s Křetínským, ale třeba i návrh Sparty, aby disciplinární komise potrestala za výroky na adresu pražského klubu plzeňského obránce Davida Limberského.

Přesto kouč Viktorie Pavel Vrba příliš nechápal novinářský dotaz, jestli pracuje na tom, aby jeho mužstvo nepocítilo události posledních dní večer na hřišti v utkání proti portugalské Coimbře.

"Neslyšel jsem, že by se to týkalo Plzně, co jsem slyšel, týká se to nějakého systému fotbalového svazu. Zeptejte se Sparty, zeptejte se Pelty, vůbec nikde jsem neslyšel, že by se to týkalo Plzně," řekl Pavel Vrba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Plzně ani Sparty na kontroverzní vzájemný duel už nemyslí a soustředí se na Evrooskou ligu

Podobnou otázku dostal o tisíc kilometrů jihozápadněji ve francouzském Lyonu také Vrbův sparťanský kolega Vítězslav Lavička.

"Samozřejmě že tým zaregistroval, jakým způsobem se vedení Sparty postavilo k té záležitosti, která proběhla o víkendu v Plzni, nicméně my jsme si při hodnocení toho zápasu řekli jasně, že naše koncentrace teď bude směřovat k zápasu v Lyonu, abychom tady byli úspěšnější, a tím to zhaslo. Nikdo z hráčů současné události větším způsobem nekomentuje, " říká trenér Sparty a jeho slova potrvzuje Václav Kadlec.

"Já bych vůbec nechtěl k Limbovi nic říkat," vzdává se mladý útočník reakce na slova Davida Limberského, který po utkání se Spartou prohlásil, že Sparta vyhrála dvacet ligových titulů díky pomoci rozhodčích.

Lavička přeje úspěch i Plzni

A pocitu křivdy, kterým sparťané trpěli v sobotu ve Štruncových sadech, už se Kadlec také zbavil.

"Ten zápas už je za námi, nikdo s tím už nic neudělá, je zbytečné se k tomu vracet. Nikdo z hráčů už to nijak moc neřeší," dodává Kadlec.

Plzeňští se proti návrhu trestat Limberského za jeho výroky ohradili, názor sparťanů, že bylo utkání řízeno tendenčně, odmítli a v tomtéž prohlášení popřáli Spartě hodně štěstí v Lyonu, což působilo trochu provokativně. Trenér Pražanů to tak ale nevnímá.

"To, co probíhalo v Plzni, bude otázkou nějakého dalšího jednání, ale teď reprezentujeme český fotbal a bylo by jenom dobře, kdyby jak Plzeň, tak my byli v Evropě úspěšní," pokouší se Vítězslav Lavička aspoň pro čtvrteční večer zakopat válečnou sekyru.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme