Sparta a Slavie podaly společnou žalobu na FAČR kvůli odvolání Macely

Fotbalové kluby Sparta i Slavia podaly k soudu určovací žalobu, jestli při odvolání Macelovy komise rozhodčích výkonný výbor neporušil stanovy fotbalové asociace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový majitel Slavie a bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček | Zdroj: ČTK

Zároveň pražská "S" společně s Jabloncem, Teplicemi, Žižkovem a Příbramí dávají ve stejné záležitosti podnět odvolací a revizní komisi asociace. Pražská "S" chtějí omluvu za způsob odvolání komise a změnu chování ze strany vedení českého fotbalu.

V opačném případě odmítnou nejpopulárnější české kluby před příští sezónou obnovit smlouvu o společném prodeji televizních a marketingových práv.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparťanský šéf Daniel Křetínský chce po výkonném výboru omluvu

,,Zkrátka nebudeme souhlasit se solidárním způsobem financování fotbalu tak, že budeme sami chtít prodat televizní práva a marketingová práva. Pokud pánové z výkonného výboru myslí, že díky výsledku voleb jsou neomezenými vládci českému fotbalu, tak to není pohled na svět, kterému se chceme přizpůsobit," potvrzuje sparťanský šéf Daniel Křetínský.

,,Považuji za správné, aby proběhla omluva od příslušných členů. Pokud proběhne, jsme ochotní pokračovat, ale skutečně očekáváme změnu vnitřní kultury fotbalu," dodal Křetínský.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme