Sparta ani Liberec nezaváhaly, Příbram ztratila se Slavií

Fotbalisté pražské Sparty zdolali v prvním jarním ligovém vystoupení Slovácko 1:0. Sparta tak i nadále vede tabulku o šest bodů, protože Liberec zvítězil nad Hradcem Králové 3:1. V dalším utkání 17. kola Příbram remizovala se Slavií 0:0.

Utkání 17. kola první fotbalové ligy AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 18. února v Praze. Útočník Sparty Léonard Kweuke (vpravo) a útočník Slovácka Josef Čtvrtníček | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Vyrovnaný duel příliš krásy nepobral, v utkání plném ostrých střetů měl více práce sudí Jech, než oba brankáři dohromady. Toho hostujícího překonal už ve 45. sekundě Kerič, kterému na nohu prodloužil dlouhý aut Jarošík. Sparta měla ve zbytku duelu pár šancí, krásnou střelu Sionka ale vyškrábl gólman Filipko, Slepička pak ve druhé půli trefil lobem napříč malým pokutovým územím břevno.

Také hosté se dostali do příležitostí, největší měl Ondřejka po pár minutách druhé půle, ale levačkou trefil gólmana Švengera. Stejně tak byl ale Ondřejka tím, kdo brutálně prošlápl lýtko Krejčímu a okamžitě dostal červenou kartu.

V závěru si Slovácko málem dalo ukázkového vlastence. To když se v nastaveném čase vydal Filipko podpořit spoluhráče při rohovém kopu, ale Sparta podnikla rychlý protiútok. Ten se snažil Kubáň odvrátit hlavičkou k brankáři, jenže zapomněl, že Filipko v brance není. Míč skákající do sítě na čáře odkopl vracející se Hlúpik.

Branka: 1. Kerič. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Urban. ŽK: Kweuke, Sionko, Pamič, Švenger, Matějovský - Trousil, Kubáň, Došek. ČK: 62. Ondřejka (Slovácko). Diváci: 8362.

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:1 (1:0)

Že nemusí být v každém zápase penalta, se přesvědčil hostující záložník Jedunov. Ten dostal dvakrát za simulování před brankou soupeře dvě žluté karty a hosté dohrávali v deseti. I tak ale po přesné ráně Hochmeistra snížili. Jenže hradecká obrana neměla svůj den, Breznaník opět pokračoval v podzimních výkonech, a Liberec také proto uhájil vítězství.

Branky: 32. Breznaník, 52. Štajner, 90. Bosančič - 83. Hochmeister. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Dobrovolný. ŽK: Fleišman, Karišik, Gebre Selassie, Vácha, Štajner - Pávek, Jedunov. ČK: 72. Jedunov. Diváci: 3897.

1. FK Příbram - Slavia Praha 0:0

Ještě pár sezón zpět by byla remíza s Příbramí pro sešívané ztrátou, teď mohou být za bod rádi, a to i vzhledem k průběhu utkání. Domácí nemohoucnost trefit v dobré příležitosti branku znamenala pro Příbram první remízu v tomto ročníku.

Rozhodčí: Franěk - Gallo, Lakomý. ŽK: Ricka, Divíšek, Kraus - Latka, Böhm. Diváci: 3336.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít