Sparta díky penaltě porazila Kladno. Baník deklasoval Jablonec

Fotbalová Sparta porazila v 18. kole Gambrinus ligy Kladno 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v závěru první půle z pokutového koupu Igor Žofčák. Svěřenci trenéra Jozefa Chovance neprohráli v lize už jednadvacet utkání. Přímý duel o třetí příčku ovládli fotbalisté Ostravy, kteří rozstříleli Jablonec 4:1.

Fanoušci

Fanoušci

SK Kladno - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Sparta nastoupila v takřka kompletní sestavě a měla od úvodu duelu herně navrch. Do první šance se Letenští dostali ve 25. minutě, Brabec však bránu domácího Kladna, které utkání odehrálo ve strahovském vyhnanství, netrefil.

00:00 / 00:00

Fotbal GL kolečko Sž.mp3

Ve 45. minutě se Sparta už dostala do vedení, brankář Kladna Tesař stáhnul v pokutovém území Kušníra a exekutor Igor Žofčák se nemýlil.

Do druhé půle vstoupilo aktivněji Kladno a v 53. minutě bylo po autovém vhazování blízko vyrovnání. Benešovu povedenou hlavičku do šibenice však brankář Blažek skvělou robinzonádou vyrazil.

Sparta poté zvolila udržovací taktiku, a ta se jí také nakonec vyplatila. Letenský tým se bodově dotáhl na vedoucí Teplice, Kladno zůstane i po tomto kole předposlední.

Sž_Fotbalový_oslavenec.mp3

„První poločas jsem byl docela spokojený, za to poločas druhý se mi vůbec nelíbil. Mužstvo jsem vůbec nepoznával, jako kdyby hráči podlehli nějakému uspokojení. Nebyli jsme důslední, prohrávali jsme osobní souboje a v závěru jsme měli i štěstí," popisoval po zápase trenér Sparty Jozef Chovanec, který oslavil kulaté padesáté narozeniny.

„Navíc zase nezahráli oba útočníci, nepředvedli vůbec nic, ani pořádně nevystřelili na bránu. O jejich hře jsem měl úplně jiné představy. V podstatě jsme byli bez dvou hráčů,“ nebral si servítky Chovanec.

Branka: 45. Žofčák z pen. Rozhodčí: Makovička - Filípek, Pospíšil. ŽK: Bartoš, Szabo, Beneš - Žofčák, Lačný, Vacek, Sionko. Diváci: 1780.

FC Baník Ostrava - FK Baumit Jablonec 4:1 (2:0)

Baník se na Městském stadionu ve Vítkovicích dostal do vedení už v 18. minutě, kdy po Lukešově rohovém koupu prodloužil Bolf na Mičolu a ten se nemýlil.

V 35. minutě už to bylo o dvě branky, Mičola poslal aktivnímu Varadimu perfektní pas za jabloneckou obranu a ostravský útočník si v sólovém uniku věděl rady.

Druhý poločas začali aktivněji hosté, zvlášť přítomnost střídajícího Pikharta byla na hře Jablonce znát. Svěřenci trenéra Františka Komňackého se však prosadili až v 79. minutě, kdy Vošáhlíkův centr od pravé postranní čáry proměnil z voleje Lafata.

Baník ale drama nepřipustil, v samém závěru se v rozmezí tří minut dvakrát trefil mladičký útočník Vydra, a Ostrava tak porazila Jablonce jasně 4:1.

Branky: 88. a 90. + 1. Vydra, 18. Mičola, 35. Varadi - 79. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Peřina. ŽK: Řezník, Marek, Mičola - Lafata, Haurdič, Krejčí. Diváci: 7994 (vyprodáno).

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít