Sparta dokonala špatné ligové jaro a titul nezíská

Fotbalová Gambrinus liga má další jistotu. Mistrovský titul určitě nezíská pražská Sparta, která remizovala na Dukle 1:1, a na vedoucí Liberec tak má před posledním kolem nedostižnou čtyřbodovou ztrátu. Sparťané na Julisce jen korunovali nepovedené jaro, před jehož začátkem měli v čele soutěže šestibodový náskok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaný sparťan Josef Hušbauer po utkání na Dukle | Zdroj: ČTK

Po utkání se sparťané shodli, že titul ztratili už dříve v jiných utkáních. „Především mrzí zápasy, kdy máme nad soupeřem výrazně navrch, máme jednoznačně víc gólových šancí a nevyhrajeme. A pak mě mrzí zápasy, kdy podáme vyloženě špatný výkon,“ smutnil po utkání trenér letenských Martin Hašek.

A uvedl i konkrétní příklady. „Do první kategorie bych zařadil zápas s Příbramí. To bylo utkání, které jsem do té doby nehrál a věřím, že dalších deset let hrát nebudu, aby mužstvo mělo tolik šancí a prohrálo 0:2. A utkání, kdy jsme podali špatný výkon, to bylo v Hradci Králové, kdy jsme si nic jiného než porážku nezasloužili.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Sparty mají po remíze na Dukle jistotu - ligový titul nezískají

Na pozápasové tiskové konferenci navíc musela přijít i otázka na Haškovu rezignaci. „Odstoupení v této chvíli nezvažuji. Uvidíme, co bude v příštích dnech, teď je předčasné se na to ptát,“ odpověděl poklepávaje nervózně o stůl muž, který je společně s generálním sportovním manažerem Jaroslavem Hřebíkem pod jarním kolapsem Pražanů podepsaný.

Na rozdíl od něj ale stál také u vybudování podzimního náskoku, a tak by mohl posoudit, v čem byl největší rozdíl mezi podzimní a jarní Spartou. „Tohle se bude ještě asi vyhodnocovat podrobněji. My jsme takovouto analýzu, abychom analyzovali celý podzim a celé jaro, nedělali. Co je ale jisté, střílíme míň gólů než na podzim,“ prohlásil Hašek.

To je tedy porovnání obou částí Gambrinus ligy v podání Sparty. Ale co Sparta versus její teď už bývalí soupeři v boji o titul – týmy Liberce a Plzeň?

„Zbytečně neztrácely zápasy se slabšími soupeři. Oba dva hrály líbivý fotbal, hodně útočný, dávaly hodně gólů a zbytečně nedostávaly. My jsme myslím dopláceli na to, že jsme dostávali laciné góly,“ soudí střelec jediné sparťanské branky na Dukle Josef Hušbauer.

Ten ještě v sobotu v posledním ligovém kole zabojuje se svými spoluhráči alespoň o druhé místo. A v příští sezóně znovu o titul, protože na Letné všichni doufají, že honbě za moderním pojetím a konkurenceschopností s Evropou padl jen ten letošní.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme