Sparta i Mladá Boleslav vyhrály ve druhém kole ligy

Domácím týmům se ve druhém kole Gambrinus ligy daří. Mladá Boleslav zdolala České Budějovice 3:2, Sparta zdolala Příbram 2:1, Olomouc zdolala Slovácko 2:0 a Brno uvítalo své fanoušky v lize remízou s Teplicemi 1:1 stejně jako Jihlava proti Plzni.

Sparta stále pyká za trest z konce minulé sezóny, hrála bez diváků

Sparta stále pyká za trest z konce minulé sezóny, hrála bez diváků | Zdroj: ČTK

Mladoboleslavským fotbalistům se povedl parádní obrat. Přestože chybí Středočechům hned několik hráčů základní sestavy, dokázali z 0:2 po prvním poločase otočit na konečných 3:2. Dva góly dal Matej Sivrić, který inspiroval Mladou Boleslav k odvetě 3. předkola Evropské ligy s nizozemským Twente Enschede. Na jeho hřišti totiž v úvodním duelu podlehla 0:2.

Dotahovat musela i pražská Sparta, která stejně jako v prvním kole opět prohrávala. V úvodu duelu předvedl mizerný výkop brankář Vaclík a hosté s trochou štěstí dostali míč do sítě.

Ve druhém poločase si ale nepohlídali standardní situace. Nejprve po přímém a poté po rohovém kopu hlavičkoval Janošík a následnou gólovou dorážku obstaral Kadeřábek, respektive Kweuke. Sparta tak překonala svou velkou bolest posledních let, a sice vyhrála duel, ve kterém prohrávala.

Více než pět a půl tisíce diváků vidělo zdárný brněnský boj o první body. Domácí snahu sice nejprve sabotoval nešťastným vlastním gólem Pašek, ale ve druhé půli vyrovnal v ostře hraném duelu Halaška.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 3:2 (0:2)
Branky: 60. a 82. Sivrič, 57. Mareš - 13. a 35. Markovič. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík. ŽK: Táborský, Johana - Rýdel, Lengyel. Diváci: 2863.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 43. Škerle, 65. Ordoš z pen. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Doležal, Petr - Martykán, Kubáň, Došek, Melichárek, Lukáš. ČK: 76. Dreksa (Olomouc). Diváci: 5171.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 1:1 (0:1)
Branky: 67. Halaška - 45. vlastní Pašek. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Moláček. ŽK: Zavadil, Kaufman, Švancara - Čajič, Rosa, Melunovič. ČK: 81. Rosa (Teplice). Diváci: 5760

Sparta Praha - 1. FK Příbram 2:1 (0:1)
Branky: 50. Kadeřábek, 65. Kweuke - 5. Trapp. Rozhodčí: Adam - Štěrba, Dobrovolný. ŽK: Hušbauer, Balaj (oba Sparta). Bez diváků.

Jihlava - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)
Branky: 15. Karlík - 30. Kolář. Rozhodčí: Bílek - Košec, Tacina. ŽK: Tecl, Jungr, Josl, Sedláček - Horváth, Ďuriš, Rajtoral. Diváci: 4150.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít