Sparta je dál suverénní, nad Slavii vyhrála 3:0

Fotbalisté Sparty porazili v 8. kole Gambrinus ligy v pražském derby Slavií 3:0. Zatímco domácí tým je bez porážky v čele soutěže, hosté dosud získali pouze šest bodů a jsou v dolní polovině tabulky blízko sestupových pozic.

Sparťanský hrdina Kweuke a slávista Trubila

Sparťanský hrdina Kweuke a slávista Trubila | Zdroj: ČTK

Slavia odehrála na Letné dobrých 15 minut, poté ale Sparta ukázala svoji současnou sílu. Navíc využívala nepřesností a nedůrazu v hostující obraně. Šanci Kadlece ještě dokázal brankář Čontofalský zlikvidovat, po hlavičce osamoceného Jarošíka už ale ve 27. minutě inkasoval.

Ještě do přestávky potom Sparta náskok zdvojnásobila. Gólovou hlavičku Kweukeho stačil slávistický brankář vyrazit, na dorážku mladíčka Krejčího však neměl šanci. Od té chvíle existovalo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo.

Druhý poločas se hrál prakticky pouze na obranné polovině Slavie. Sparta si vytvořila několik dalších jasných příležitostí a po jedné z nich se prosadil Grajciar, pro kterého nebyl problém trefit po přihrávce Kweukeho opuštěnou branku.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:0 (2:0)
Branky: 27. Jarošík, 36. Krejčí, 65. Grajciar. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Večeřa. ŽK: Blažek, Hloušek, Pospěch, Petrák (všichni Slavia). Diváci: 18.299

Sparta: Švenger - Kušnír (46. Vidlička), Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušbauer - Kadlec (71. Sionko), Matějovský, Grajciar (85. Slepička), Krejčí - Kweuke. Trenér: Chovanec

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Hloušek (62. Vlček) - Frejlach (46. Trubila), Petrák, Jarolím, Hurka - Blažek (85. Paprčiak), Pospěch. Trenér: Petrouš.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít