Sparta je ze hry o titul, o ten si spolu zahrají Liberec a Plzeň

Fotbalisté Sparty titul v Gambrinus lize nezískají. V předposledním 29. kole totiž pouze remizovali na Dukle 1:1. O triumf si spolu zahrají v přímém souboji vedoucí Liberec, který vyhrál v Jablonci 2:0, a Plzeň. Viktoria rozdrtila Příbram 5:0. V čele soutěže mají Severočeši náskok tří bodů. Blízko záchraně je Ostrava, která porazila Slavii 3:0, a před týmem Bohemians 1905, který remizoval s Teplicemi 0:0, má náskok tří bodů.

Radost libereckých fotbalistů po vyhraném zápase

Radost libereckých fotbalistů po vyhraném zápase | Zdroj: ČTK

Dukla Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Letenští dukelskou branku většinu času obléhali, ale recept na hráče obětavě padající do střel a gólmana Radu našli pouze jednou. Volej Přikryla vyrazil domácí brankář jen na značku pokutového kopu k Hušbauerovi, pro kterého nebyl problém v 53. minutě skórovat.

Jenže za deset minut se hlavou prosadil po rohu Lietava, srovnal na konečných 1:1 a vyřadil Spartu ze hry o titul. Pražský tým totiž ztrácí po předposledním kole na vedoucí Liberec nedostižné čtyři body.

Branky: 63. Lietava - 53. Hušbauer. Rozhodčí: Královec - Filípek, Mencl. ŽK: Lietava, Rada - Hušbauer, Kerič, Přikryl. Diváci: 4590.

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 5:0 (3:0)

Od prvních minut nebylo pochyb o tom, kdo o co hraje. Domácí předvedli výkon plný pohybu, nápadů a kombinačních akcí, navíc je po celou dobu povzbuzoval skandovaným potleskem plný stadion.

Bylo tak jen otázkou času, kolik gólů Příbram dostane. Nakonec jich bylo jenom pět, ale mohlo jich být dvakrát tolik. Dva dal z penalt Horváth, po jednom přidali Bakoš, Petržela a Čišovský.

Branky: 5. a71. Horváth obě z pen., 22. Bakoš, 37. Petržela, 68. Čišovský. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Makovička. ŽK: Pleško, Mišůn, Papšys, Hruška, Dušek (všichni Příbram). Diváci: 11.142.

Baumit Jablonec - Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Fotbalisté Liberce dlouho zaostávali za soupeřem v rychlosti, a kdyby Piták v závěru prvního poločasu nezakončoval z těsné ofsajdové pozice, mohli v nervózním derby i prohrávat. Ke své hře se ale postupně dostali.

V 66. minutě prudce centroval nejlepší hráč na hřišti Gebre Selassie a střídající Hadaščok chvíli po příchodu na trávník poslal vedoucí ligový celek do vedení. Stejný hráč potom sice v závěru ve vyložené pozici netrefil branku, ale už v nastavené době těsný náskok z dalšího brejku pojistil.

Branky: 66. a 89. Hadaščok. Rozhodčí: Jech - Urban, Štěrba. ŽK: Zábojník, Lafata, Novák - Kelič, Breznaník. Diváci: 6045.

Bohemians 1905 - FK Teplice 0:0

První půli ovládli hosté, ale tři vyložené šance Petra Dolejše skvěle zlikvidoval gólman Radek Sňozík. Druhá pětačtyřicetiminutovka už byla vyrovnanější a to především z toho důvodu, že teplický Rosa dostal červenou kartu.

Domácí ale početní výhodu využít nedokázali a výrazně se přiblížili sestupu z nejvyšší soutěže. V posledním kole jim totiž k záchraně nemusí stačit ani vítězství nad Slavií.

Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Košec. ŽK: Růžička, Vyhnal, Abraham, Sňozík, Borek - Rosa, Zoubele, Vachoušek. ČK: 62. Rosa. Diváci: 1930.

1. FC Slovácko - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)

Domácí se v bezstarostném utkání dostali rychle do vedení, když se po zmatcích v žižkovské obraně prosadil už v 7. minutě Hlúpik. Jenže hosté se nepoložili a ještě v první půli se dočkali vyrovnání. Ve 32. minutě pohodlně změnil skóre na 1:1 nepokrytý Tusjak.

Viktoria byla po přestávce lepším týmem, do vážnějších šancí se ale nedostávala. A tři body nakonec zůstaly v Uherském Hradišti. V 90. minutě totiž rozhodl o výhře Slovácka přesnou hlavičkou Došek.

Branky: 7. Hlúpik, 90. Došek - 32. Tusjak. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pilný. ŽK: Hlúpik, Volešák, Ondřejka, Trousil, Čtvrtníček - Šťastný. Diváci: 6895.

Baník Ostrava - Slavia Praha 3:0 (2:0)

Vítězná série Baníku se natáhla už na tři zápasy a díky tomu se Ostrava s největší pravděpodobností zachránila v lize. Slavia hrozila pouze v úvodu, potom už se rozjel brankostroj domácích. V první půli se v rozmezí osmi minut trefili Magera s Vomáčkou a definitivní pojistku přidal zhruba po hodině hry Magera.

Baník má tak na předposlední Bohemians 1905 náskok tří bodů a k udržení ligové příslušnosti mu stačí uhrát v závěrečném duelu remízu v Teplicích.

Branky: 25. a 65. Magera, 34. Vomáčka. Rozhodčí: Paták - Moláček, Pelikán. ŽK: Magera - Jarolím, Škoda. Diváci: 13.127.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Hosté byli v utkání aktivnějším týmem a vytvořili si množství gólových příležitosti. Jenže ty nevyužívali a nakonec odjíždějí z Českých Budějovic bez jediného bodu. O vítězství domácích rozhodl několik minut před koncem přesnou hlavičkou Němec.

Zápas dohrávaly oba týmy bez dvou vyloučených hráčů. Nejdříve šel ve druhé půli předčasně do kabin domácí Brezinský, kterého brzy následovali boleslavští Táborský s Johanou a nakonec i další fotbalista Dynama Riegel.

Branka: 86. Němec. Rozhodčí: Kovařík - Handlíř, Tacina. ŽK: Brezinský - Johana, Mareš. ČK: 67. Brezinský, 87. Riegel - 70. Táborský, 72. Johana. Diváci: 2502.

FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Olomoučtí fotbalisté ještě neměli před utkáním definitivní jistotu záchrany v lize, tu si ale v Hradci vybojovali. Domácí sice byli aktivnějším a nebezpěčnějším mužstvem, jenže po první půli prohrávali 0:1.

Po špatném odkopu brankáře Koubka se prosadil Ordoš. Chyba hradeckých hráčů pak předcházela po přestávce i druhé brance Sigmy, kterou dal Klesnil. Hradec už dokázal ve zbytku utkání pouze snížit, když v 79. minutě proměnil pokutový kop sám faulovaný Dvořák.

Branky: 79. Dvořák z pen. - 39. Ordoš, 54. Klesnil. Rozhodčí: Zelinka - Ubias, Marek. ŽK: Fukal, Malinský - Navrátil, Vepřek, Dreksa, Ordoš. Diváci: 4102.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít