Sparta má nového ředitele, Křetínský do funkce dosadil Adama Kotalíka

Nový herní systém na hřišti i v kancelářích na Letné. To je tvář, se kterou fotbalová Sparta vstupuje do právě začínající sezóny. Zatímco se hráči chystají na vstup do české ligy i kvalifikace Ligy mistrů, do pyramidy jejich nadřízených přibyla funkce generálního ředitele. Obsadil ji Adam Kotalík, dlouholetý přítel majitele klubu Daniela Křetínského.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Křetínský (archivní foto)

Daniel Křetínský (archivní foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Šestatřicetiletý Adam Kotalík je ve fotbalovém prostředí neznámý. Působil jako ministerský poradce nebo propagátor televizních reality show. Podle majitele Sparty Daniel Křetínský umí vést podnik a kromě toho splňuje i další požadavky, které majitel klubu na nového manažera má.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nového ředitele Sparty Adama Kotalíka i jeho kompetence představil reportér ČRo Jan Kaliba

„Musí mít rád fotbal, mít k němu blízko a rozumět mu. Zároveň to musí být člověk kompromisu, který umí agregovat různé zájmy a vytvářet konsenzus. Ačkoli se to nezdá, řízení klubu je velmi složitá věc,“ vysvětluje Daniel Křetínský.

Majitel do Sparty investoval už stamiliony korun. Aby se mu peníze částečně vrátily a s tím přišly i časy tučných sportovních zážitků, potřebuje nejlépe vyhrávat českou ligu a hrávat Ligu mistrů. Nový ředitel bude dohlížet i na to, aby Sparta měla kádr uzpůsobený víc než v uplynulých letech.

„Chceme, jako každý klub, vsázet na naše odchovance, pokud budeme mít k dispozici dostatečně kvalitní. Otázka příchodu zahraničních hráčů byla daná tím, že jsme potřebovali rapidně zvýšit konkurenci v kádru a kvalitu,“ říká Adam Kotalík.

Slavia bude vzpomínat na 20 let staré úspěchy. Uhrinův tým čeká ostrý start v Plzni

Číst článek

„Ve chvíli, kdy máte v kádru šest sedm reprezentantů, těžko kvalitu na reálné zvýšení konkurence najdete na domácím trhu. Musíte se podívat do zahraničí,“ naznačuje manažer, že se teď s Letnou nebude teprve seznamovat, protože se Spartou už nějaký čas spolupracuje a letní příchody především zahraničních hráčů jsou do určité míry i jeho dílem.

Spolu s kamarádem a nadřízeným Danielem Křetínským se mimo jiné stále nevzdávají naděje na to, že se do Sparty vrátí odchovanec Tomáš Rosický, jenže jednání jsou zatím na mrtvém bodě, reprezentační kapitán prý nechce svou budoucnost řešit zraněný.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme