Sparta na úvod 1. ligy zaváhala, Liberec sestřelil Příbram

Fotbalisté Sparty vstoupili do nové sezóny remízou 1:1 na hřišti pražské Dukly. Úřadující mistr z Liberce oslavil v prvním kole vítězství 4:0 v Příbrami. O výhře rozhodl severočeský klub ve druhé půli, kdy jeho vstřelili za záda gólmana Hrušky 3 branky.

1. kolo první fotbalové ligy Dukla Praha - Sparta Praha 28. července v Praze. Ondřej Švejdík ze Sparty (vpředu) a Jan Vorel z Dukly | Zdroj: ČTK

1.FK Příbram - Slovan Liberec 0:4 (0:1)

Liberecký trenér Šilhavý šetřil na středeční kvalifikaci Ligi mistrů Hadaščoka, Janů a nehrál ani zraněný Nezmar. Ale proti bezradnému a chybujícímu soupeři si hráči Slovanu i tak s chutí zastříleli.

Obhájce titulu sice spoustu šancí nevyužil, ale pět minut před přestávkou ho ze střeleckého trápení vysvobodil Štajnerův pokutový kop po faulu Kvídy na Kušníra. Po změně stran Příbram dorazily další tři góly Breznaník, Vácha a Flajšman.

Dukla Praha - Sparta Praha 1:1 (1:0).

Úvodní sparťanská aktivita narážela na připravený obraný val Dukly. Domácí navíc sázeli na rychlé brejky. Ten první ještě nezužitkoval Gedeon, ale ve 28. minutě pronikajícího Přeučila zastavil nedovoleně Švejdík a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Hašek.

Letenská snaha o vyrovnání vyznívala dlouhé minuty do ztracena. Až v nastaveném čase přišel na řadu centr před dukelskou branku, kde nastavil nohu Kweuke a tím pádem se stav srovnal na ten konečný 1:1.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít