Sparta napravila svá zaváhání a zarmoutila Brno

Fotbalisté Sparty dali zapomenout na své matné výkony z posledních utkání. V Brně vyhráli 5:0. Branky Letenských vstřelili Václav Kadlec, Manuel Pamič, Kamil Vacek, Juraj Kucka a Libor Sionko.

Gólman Brna Martin Lejsal se marně natahuje. Sparta vede 1:0

Gólman Brna Martin Lejsal se marně natahuje. Sparta vede 1:0 | Zdroj: ČTK

Náladu svým fanouškům spravil výběr Jozefa Chovance už v první minutě zápasu. Centr Libora Sionka se odrazil od Bonyho Wilfrieda přímo k nohám Václava Kadlece, který míč prudce napálil k tyči. Martin Lejsal mohl s jeho střelou pramálo dělat.

Náskok hostů narostl v rozmezí několika desítek sekund. Nejprve Manuel Pamič trefil míč takovým způsobem, že skončil podobně jako v případě Lamparda na světovém šampionátu těsně za čárou. Tentokrát se ale rozhodčí nemýlili a nádhernou branku uznali.

Tříbrankovém vedení pak sparťany hřálo po rychlé a pohledné kombinaci Libora Sionka, Marka Matějovského a zakončujícího Kamila Vacka. Ten stál nehlídán na malém vápně a Lejsal ani při třetím gólu neměl šanci zasáhnout.

Poločas ovšem mohl skončit také 2:3, pokud by v brance úřadujícího mistra nestál Jaromír Blažek. To on totiž vychytal velké příležitosti Tomáše Doška a Jana Kalabišky. Oba hlavičkovali z brankového území k tyči.

Debakl dokonala druhá půle

V druhém poločase Sparta své skóre ještě navýšila. Pumelici Juraje Kucky sice vytáhl ze šibenice Lejsal, Sionko z rohu vápna jen těsně minul spojnici břevna a tyčky a Vacek hlavičkoval jen decimetr vedle branky, ani jednoho z nich to ale nakonec nemuselo mrzet.

Kucka se totiž dočkal po vynikající kolmici Wilfrieda. Po jejím převzetí si položil Lejsala na zem, přidal kličku a balon poslal do opuštěné sítě. Vacek se radoval už v první pětačtyřicetiminutovce a Sionko jen pět minut po Kuckovi. Rychlonohý záložník potrestal další z chyb defenzivy Brna a zavěsil pod břevno.

Stav 0:5 už na ukazateli skóre zůstal. Pražané se nejvyšší výhrou v sezoně posunuli se na čtvrté místo Gambrinus ligy a na vedoucí Plzeň ztrácejí sedm bodů. Brno zůstává s tříbodovým ziskem poslední, na patnáctou pozici Baníku mu schází dva body.

FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha 0:5 (0:3)
Branky: 1. Kadlec, 35. Pamič, 36. Vacek, 71. Kucka, 76. Sionko. Rozhodčí: Damková - Chytil, Vysloužil. Bez karet. Diváci: 5284.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Jílek, Husár (63. Rabušic) - Michálek, Dostálek, Polách (67. Rýdel), Střeštík (73. Okleštěk) - T. Došek, Kalabiška. Trenér: Večeřa.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Vacek (83. Vachoušek), Matějovský, Kucka (79. Hejda), Sionko - Wilfried (72. Kweuke), Kadlec. Trenér: Chovanec.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít