Sparta nasázela Slovácku pět gólů, Bohemians 1905 mají jistou záchranu

Fotbalisté Sparty porazili v utkání 28. kola Synot ligy Slovácko 5:2 a udrželi alespoň matematickou naději na obhajobu titulu. Letenští navíc na druhém místě zvýšili svůj náskok před třetím Jabloncem na šest bodů. Úspěšný byl i další pražský celek Bohemians 1905. Klokani získali po výhře 1:0 na půdě Brna definitivní jistotu, že budou hrát v nejvyšší soutěži i v příští sezoně.

Na výhře Sparty se dvěma góly podílel útočník Václav Kadlec

Na výhře Sparty se dvěma góly podílel útočník Václav Kadlec | Zdroj: ČTK

Slovácko na půdě Sparty vůbec nezachytilo úvod utkání a po 11 odehraných minutách už prohrávalo 0:2. Favorita poslal do vedení v 5. minutě Kadeřábek, o druhou se postaral kapitán Lafata, když hlavou klidil míč do soupeřovy branky po centru Dočkala.

Ve 14. minutě sice celek z Uherského Hradiště snížil zásluhou Trávníka, který sparťanského brankáře Štěcha překonal povedenou technickou střelou, ale za dalších sedm minut vedli domácí 4:1.

Nejprve se míč po rohovém kopu odrazil k Váchovi, jenž překonal brankáře Heču razantní střelou a v 21. minutě Kadlec založil a následně po Dočkalově vysunutí i úspěšně zakončil rychlý brejk Pražanů.

Gólové hody na Letné tím ale neskončily. Tři minuty před přestávkou tečoval Valentovu střelu před Štěchem Diviš a snížil.

Sparta si ale vzala tříbrankový náskok zpátky krátce po změně stran. V 50. minutě ještě Kadlec napálil jen břevno, ale o dvě minuty později se už reprezentační útočník svého druhého gólu v utkání dočkal. Ve vápně si zpracoval centr Dočkala a zpečetil výhru obháce titulu 5:2.

Tři body trefil náhradník Bratanovič

Zbrojovka v duelu s Bohemians 1905 doplatila na neproměněné šance z prvního poločasu. Dvě šance Sýkory i střelu Vávry zlikvidoval pozorný gólman Zlámal.

Po změně stran převzali iniciativu hráči Bohemians a úvodního gólu se mohli dočkat v 52. minutě, kdy střela Šírla orazítkovala břevno brněnské branky.

Rozhodující okamžik přišel deset minut před koncem. Střídající Bratanovič oklamal obránce Buchtu a technickou střelou překonal gólmana Melichárka. Pražané se díky tříbodovému zisku posunuli na 8. příčku, naopak Zbrojovka klesla na 11. pozici.

Bohemians 1905 se po výhře v Brně posunuli na 8. místo ligové tabulky | Foto: Pavel Jiřík ml.

28. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 5:2 (4:2)
Branky: 21. a 51. Kadlec, 5. Kadeřábek, 11. Lafata, 18. Vácha - 14. Trávník, 42. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina. ŽK: Vácha - Došek. Diváci: 5507.

Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 80. Bratanovič. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Vysloužil. ŽK: Keresteš, Jugas - Gajič. Diváci: 3523.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít