Sparta neudržela nadějné vedení, se švédským Häckenem remizovala 2:2

Fotbalová Sparta remizovala v prvním utkání 2. předkola Evropské ligy se švédským vicemistrem BK Häcken 2:2. Pražané sice po trefách Lafaty o dvě branky vedli, soupeř však dokázal v rozmezí osmi minut vyrovnat a získat nadějný výsledek pro odvetu, která je na programu za týden v Göteborgu.

Sparťanský útočník David Lafata v souboji s Oscarem Lewickim z týmu BK Häcken

Sparťanský útočník David Lafata v souboji s Oscarem Lewickim z týmu BK Häcken | Zdroj: ČTK

Před utkáním se spekulovalo o složení sparťanské záložní řady, v jejím středu se totiž s příchodem Kamila Vacka výrazně zvýšila konkurence. Byl to ale právě nově příchozí Vacek, který na rozdíl od středopolařů Váchy, Hušbauera a Matějovského začal zápas na střídačce.

Do souboje se skandinávským soupeřem vstoupili sparťané aktivně, blízko vstřelení úvodní trefy byl ve 4. minutě dorážející Josef Hušbauer, z vynikající pozice však trefil pouze švédského obránce.

O necelých deset minut později pálil Hušbauer znovu, ovšem ani tentokrát jeho pokus gólem neskončil. Totéž platilo o střele Kadeřábka, jenž zamířil jen těsně nad hostující branku.

Dvakrát skóroval Lafata

Domácí příznivci se mohli naplno zaradovat až ve 33. minutě, kdy Lafata v pokutovém území převzal míč od Hušbauera, obtočil se kolem obránce a střelou k tyči překonal gólmana Källqvista. Pražané v tu chvíli Häcken vyloženě přehrávali a jinak tomu nebylo ani ve zbytku první půle. Ve skvělé formě hrál především Josef Hušbauer, jehož aktivita dělala pasivnímu soupeři značné potíže.

Svou kvalitu prokazoval třiadvacetiletý záložník také ve druhé pětačtyřicetiminutovce, což se gólově projevilo v 66. minutě. Hušbauer střílel z levé strany, jeho střelu ale brankář vyrazil přímo na kopačky kapitána Lafaty, jenž druhou trefou v utkání zvýšil na 2:0.

Vedení Sparta neudržela

Bezprostředně po vstřelení druhé sparťanské branky aktivní Josef Hušbauer vystřídal. Spolu s ním jako by odešla také přesnost a kvalita domácích. Letenští se najednou nemohli dostat do hry a na jejich kopačkách byla řada nepřesností.

V 69. minutě proto dokázali hosté snížit. Postaral se o to Ghaňan Mohammed, který využil povedené přihrávky a z nadějné pozice prostřelil brankáře Vaclíka mezi nohama.

Po inkasované brance se Sparta herně zvedla, přesto bylo za dalších osm minut vyrovnáno. Sparťanský stadion umlčela povedená akce Häckenu, na jejímž konci úspěšně zakončoval střídající konžský fotbalista Makondele. Tím byl gólový účet prvního duelu 2. předkola uzavřen, ani jeden z celků už si do konce utkání gólovou šanci nevypracoval. Sparta tak vstoupila do kvalifikace o hlavní soutěž Evropské ligy remízou 2:2

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - BK Häcken 2:2 (1:0)

Branky: 33. a 66. Lafata - 69. Mohammed, 77. Makondele. Rozhodčí: Estrada - Devis, Martín (všichni Šp.). ŽK: Vacek - El Kabir, Lewicki. Diváci: 7445.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Polom, Holek, Pauschek (90. Costa) - Vácha, Hušbauer (67. Vacek), Matějovský - Přikryl (79. Skalák), Kadlec - Lafata. Trenér: Lavička.
Häcken: Källkvist - Anklev, Björck, Joza, Arkivuo - Chatto, Lewicki - Mohammed (90.+2 Ojala), Ericsson, Gustafsson (60. Makondele) - El Kabir. Trenér: Gerhardsson.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít