Sparta nezaváhala v Budějovicích, Hradec porazil Žižkov

Fotbalisté Sparty potvrdili střeleckou formu z pohárového utkání v Evropské lize i ve svém úvodním duelu Gambrinus ligy. Na hřišti Českých Budějovic vyhrál pražský tým 4:2. V dalším utkání 1. kola Hradec Králové porazil nováčka soutěže Viktorii Žižkov 1:0.

Budějovický Zdeněk Ondrášek (vlevo) v souboji s Tomášem Zápotočným ze Sparty. Vzadu přihlíží Luboš Hušek. | Zdroj: ČTK

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 2:4 (0:1)

Sparta měla opticky více hry, až do 25. minuty ale gólmana Kučeru příliš neohrožovala. Poté domácího brankáře vyzkoušel Vacek, napoprvé sice ještě neuspěl, ve 42. minutě už ovšem skóroval. Brance ovšem předcházely dva sporné momenty, kvůli kterým budějovičtí hráči mohutně protestovali.

Rozhodčí Paták totiž ponechal po Vackově faulu na Klesu výhodu, domácí míč ztratili a následně ještě chtěli odpískat další zákrok na Nitrianského. To se ale nestalo a Sparta tak vedla 1:0. Zápotočný navíc brzy po přestávce poslal pražský tým do dvoubrankového vedení.

Budějovice poté dokázaly rychle snížit, Ondrášek se trefil nechytatelnou střelou do šibenice, Sparta ale drama nepřipustila. Nejdříve se podruhé v zápase prosadil Vacek a po něm vstřelil svou první branku v tomto ročníku elitní hostující útočník Kweuke. Nádherný gól domácího Otepky z trestného kopu už na vítězství Sparty nemohl nic změnit.

Branky: 55. Ondrášek, 82. Otepka - 42. a 65. Vacek, 52. Zápotočný, 79. Kweuke. Rozhodčí: Paták - Košec, Pospíšil. ŽK: Rýdel - Řepka. Diváci: 6029.

Budějovice: Kučera - Novák (78. Pecka), Lengyel, Horejš, Nitrianský - Klesa (88. Němec), Čirkin (86. Benát), Rýdel, Otepka - Stráský, Ondrášek. Trenér: Kotrba.
Sparta: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Řepka, Pamič - Hušek - Sionko (86. Mareš), Vacek, Matějovský, Juhar (78. Podaný) - Kweuke (90. Kerič). Trenér: Chovanec.

Hradec Králové - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)

Převaha domácího celku byla dlouho výraznější než samotný výsledek. Fotbalistům Hradce se totiž nedařilo ve finální fázi a do gólových příležitostí se prakticky nedostávali. Výjimkou byl průnik Štěpána z 19. minuty, který však skončil nevýraznou střelou.

Stejný hráč si ale vše vynahradil v 31. minutě, kdy střelou z trestného kopu překvapil gólmana Vaclíka. Východočeši sice v závěru občas chybovali, důležité vítězství nad nováčkem ale uhájili.

Branka: 31. Štěpán. Rozhodčí: Jech - Lhoták, Urban. ŽK: Černý, Hochmeister - Sivrič, Čermák, Folprecht. Diváci: 5820.

Hradec Králové: Lindr - Hochmeister, Chleboun, Pávek - Rezek (87. Fukal), Klapka, Fischer, Poděbradský - Štěpán (74. Malinský), Dvořák (78. Zelený), Černý. Trenér: Kotal.
Žižkov: Vaclík - Slodowy, Procházka, Lafrance, Čermák - Bartl, Súkenník, Folprecht, Zapalač (61. Šťastný) - Kalod (77. Böhm), Sivrič (61. Nestorovski). Trenér: Pulpit.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít