Sparta porazila Bohemians Praha a vede s náskokem tří bodů ligu, v boji o titul zůstává i Jablonec

Fotbalisté Sparty Prahy porazili ve 26.kole Gambrinus ligy Bohemians Praha 1:0. Jablonec vyhrál nad Brnem 1:0 a dotáhl se na Baník. V dalších zápasech remizovala Příbram s Liberecem 1:1 a Plzeň s Českými Budějovicemi 0:0. Ve 20 hodin začíná utkání Jablonce a Brna.

Radost Václava Kadlece z gólu v síti Boheminas Praha

Radost Václava Kadlece z gólu v síti Boheminas Praha | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Sparta se do svého soupeře pustila s vervou a po čtvrt hodině si vypracovala první gólovou příležitost. Kuckova střela nadělala Belaňovi velké problémy, ale překonat se nenechal ani z následné dorážky. To ale bylo na dlouhé minuty od favorita vše.

Až pět minut ponávratu z kabin se letenští konečně prosadili.Wiffried vyslal kolmicí Kadlece a ten tváří v tvář Belaňovi nezaváhal. Možnost zvýšit vedení se domácím naskytla ještě několikrát. Zejména v 73.minutě, kdy dvakrát zazvonili na střížkovské břevno.

00:00 / 00:00

Sobotní zápasy očima reportérů radiožurnálu

Branka: 50. Kadlec. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Čecháček. ŽK: Ježdík, Horáček, Dittrich, Lencevič (všichni Bohemians). Diváci: 7813.

Sparta: Kozáčik - Kušnír, Brabec, Řepka, Hoheneder - Sionko (89. Zeman), Vacek, Kucka, Žofčák - Wilfried (90. Třešňák), Kadlec (69. Lačný). Trenér: Chovanec.

Bohemians: Belaň - Flachbart, Lencevič, Drobný, Grznár (83. Dobeš) - Horáček - Dittrich, Demeter, Ježdík, Mach (66. Očovan) - Pospíšil (72. Ibe). Trenér: Jindráček.

Baumit Jablonec - 1. FC Brno 1:0 (1:0)

Jablonec byl v prvním poločase aktivnějším týmem, ale Brno si vytvořilo více příležitostí. Severočeská obrana se totiž dopouštěla velkého počtu chyb,které však nedokázali svěřenci trenéra Beránka potrestat.

Naopak udeřilo na druhé straně. Ve 37.minutě načechral zprava míč Jarolím a David Lafata ho uklidil za Doležalova záda. Brno mohlo vyrovnat, ale Polách mířil minutu před přestávkou mimo.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce pokračoval zápas v dobrém tempu,které sebou přineslo několik dobrých příležitostí na obou stranách. Tu největší spálil v 65. minutě Jablonský.

Branka: 37. Lafata. Rozhodčí: R. Hrubeš - Zlámal, Lhoták. ŽK: Zábojník - Trousil, Husár. Diváci: 3800.

Jablonec: Špit - Zábojník, Drsek, Huber, Loučka - Krejčí, Jarolím (79. Michálek), Pavlík (73. Eliáš), Jablonský (86. Haurdič) - Pekhart, Lafata. Trenér: Komňacký.

Brno: Doležal - Huška, Dvorník, Trousil, Husár - Križko (75. Cupák), Polách (74. Šural), Kalabiška, Pernica - Rabušic, Došek. Trenér: Beránek.

1. FK Příbram - FC Slovan Liberec 1:1 (0:1)

První týmem, který se dostal do zakončení byli domácí. Jenže Plašil v dobré pozici minul a mohl se chytit za hlavu dvakrát. Nejen, že neskóroval, ale prakticky z protiútoku skórovali hosté. Frejlach nacentroval a Dočkal trefil hlavou pod břevno.

Středočeši se snažili o vyrovnání, ale Liberec neustále hrozil z rychlých breaků. Přesto domácí vyrovnání dočkali. V 79. minutě se prosadil hlavou na zadní tyči ostrostřelec Příbrami Daniel Huňa.

Branky: 79. Huňa - 12. Dočkal. Rozhodčí: Hájek - Hojsík, Gallo. ŽK: Klesa, Nohýnek - Vulin, Holeňák. Diváci: 1400.

Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal (70. Wágner), Borek, Hušbauer - Huňa, Fantiš. Trenér: Marko.

Liberec: Hauzr - Zeman, Kelič, Dejmek, Vulin - Dočkal, Vácha, Holeňák (67. Janů), Papoušek - Frejlach (88. Suk), Smetana (62. Vojta). Trenér: Petřík.

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 0:0

První půlhodinka namlsala dvě tisícovky diváků atraktivní podívanou. K vidění bylo hned sedm příležitostí, které volaly po změně skóre. Více šancí měli domácí, ale ani Rezek ani Kolář neuspěli.

Po změně stran se však České Budějovice ještě více začaly soustředit na obranu a šance se prakticky vytratily. Z výjimkou Rezka, který čtvrt hodiny před koncem mířil v dobré pozici mimo.

Rozhodčí: Adámek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Hudson, Meszároš (oba Budějovice). Diváci: 2430.

Plzeň: Daněk - Ševinský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (70. T. Krbeček), Kolář, Rýdel, Jiráček (84. Darida), Rajtoral (62. Limberský) - Rezek. Trenér: Vrba.

České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Krob - Hudson, Benát (77. Riegel), Černák, Otepka, Volešák (90+1. Mezlík) - T. Sedláček (80. Meszároš). Trenér: Šilhavý.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít