Sparta porazila Jablonec, ligu vede Baník

Souboj Sparty s vedoucím týmem ligy Jabloncem přinesl jasné vítězství domácích 2:0. Baník Ostrava po domácím vítězství nad Bohemians Praha se posunul do čela tabulky. Ve večerním utkání Liberec remizoval se Slávií. Zítra jsou na programu další tři utkání, kolo uzavře pondělní dohrávka Mladá Boleslav - Olomouc.

Fotbalová Gambrinus liga

Fotbalová Gambrinus liga | Foto: F. Tichý

FC Slovan Liberec – SK Slavia Praha 1:1
(19. T. Gebre Selassie – 10 T. Belaid)
Po úvodní šanci Liberce udeřilo na druhé straně, když z voleje vystřelil Tijani Belaid. V 18. minutě vyrovnal technickou střelou bývalý slávista Tho Gebre Selassie. Ve zbytku zápasu měli více ze hry hosté, domácí podnikali nebezpečné protiútoky. Další gól však zápas již nepřinesl.

AC Sparta Praha – FK BAUMIT Jablonec 2:0 (0:0)
(60. O. Kušnír, 70. B. Wilfried)
Sparťanští fotbalisté od začátku zápasu zatlačili hosty, dlouho se však prosadit nedokázali. Jablonečtí hrozili z breakových situací, největší měl Pavel Eliáš. Po přestávce se hrálo už jen na jednu branku, drtivý tlak zužitkoval Ondřej Kušnír. Ani obdržená branka útočnou snahu Sparty neotupila, o deset minut později vstřelil druhý gól Bony Wilfried.

FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1:0 (1:0)
(26. R. Bolf)
V prvním poločase na hřisti dominovali domácí, čehož dokázali využít ve 26. Minutě brankou Reného Bolfa. Po centru Martina Lukeše nedal šanci hostujícímu brankářovi. Ve zbytku střetnutí Střížkovští neúspěšně ohrožovali domácí branku pouze z ojedinělých breaků.

00:00 / 00:00

Sobotní zápasy 7. kola Gambrinus ligy.mp3

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
(23. D. Huňa)
V neurovnané 1. půli byli domácí aktivnější, od 23. minuty vedli brankou kanonýra Daniela Huňy. Po obdržené brance hosté hru vyrovnali. Druhý poločas přinesl sérii nedovolených zákroků, po jednom z nich byl vyloučen v 67. minutě David Bystroň. Oslabení ale nezabránilo Plzeňským hráčům dostat Příbram pod drtivý tlak, nicméně vyrovnat nedokázali.