Sparta porazila Jablonec, Slovácko také vyhrálo

Slovenský reprezentační záložník Juraj Kucka zařídil fotbalistům Sparty vítězství v osmém kole Gambrinus ligy. Letenští v něm porazili Jablonec 1:0, když se právě Kucka trefil v 87. minutě hlavou po rohu. Ve druhém utkání přehrálo Slovácko České Budějovice 2:0.

Sparťanský Vacek ani jablonecký Krajčík si s míčem nerozuměli

Sparťanský Vacek ani jablonecký Krajčík si s míčem nerozuměli | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - Baumit Jablonec 1:0 (0:0)

Jablonečtí v úvodu přečkali tlak Sparty, ze kterého ale žádná vážná akce nevyústila, a sami zahrozili díky nedorozumění v domácí obraně. Po rohu míč nejprve trefil sparťanský Wilfried, pak Řepka a od jeho hlavy míč trefil břevno vlastní branky. Následnou dorážku vytěsnil brankář Blažek nad.

00:00 / 00:00

Duel Sparty s Jabloncem viděl Michal Jurman

Sparta směrem dopředu předvedla v první půli pouze hlavičku Wilfrieda, kterou z brankové čáry odvrátil Krajčík, a bombu Kucky, která ale mířila jen do rukavic Špita.

Ve druhé půli byli ze začátku aktivnější hosté, Vošahlík se při rychlém protiútoku dostal přes Řepku a Blažek měl s jeho pokusem hodně práce. Jinak se ale zápas odehrával hlavně v pro brankáře bezpečných vzdálenostech od obou branek, a tak přišly nebezpečné okamžiky až v závěru.

Po rohových kopech se nejprve dostal k hlavičce Wilfried a poté Kucka, který mířil přesně mezi bránícího hráče u tyče a Špita. V závěru měl Kucka další šanci, ale jeho střelu zblokoval Loučka.

Branka: 87. Kucka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Santarius. ŽK: Wilfried - Drsek. Diváci: 6304.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Vacek - Sionko (70. Žofčák), Kucka, Matějovský (70. Kweuke), Kadlec (90.+3 Krejčí) - Wilfried. Trenér: Chovanec.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Drsek, Jablonský - Pavlík (80. Eliáš), Loučka - Vošahlík, Jarolím (87. Piták), Kovařík - Lafata (73. Pekhart). Trenér: Komňacký.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Fotbal hlavně mezi oběma pokutovými územími prolomil až českobudějovický obránce Laštůvka. Ten tak dlouho váhal s rozehrávkou, až mu Švancara sebral míč, nacentroval a Nestorovski domácím zařídil vedení.

Po přestávce hrály oba celky zajímavější fotbal, branku dalo ale až v závěru opět Slovácko. Perfektní souhru s Nestorovským zakončil Volešák přesnou ranou.

Branky: 41. Nestorovski, 90. Volešák. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Slavík. ŽK: Volešák, Švancara, Nestorovski, V. Valenta - Laštovka, Hudson. Diváci: 5324.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Košút, Kuncl - Fujerik, Kordula, Volešák, Urbánek (20. V. Valenta, 86. Reinberk) - Švancara (81. Ondřejka), Nestorovski. Trenér: Soukup.

České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka - Otepka, Černák (71. Stráský), Lengyel, Hudson (86. Šíma) - Ondrášek, Mezlík (62. Pecka). Trenér: Šilhavý.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít