Sparta porazila Poznaň 1:0 gólem Brabce

Fotbalisté Sparty porazili v úvodním utkání třetího předkola Ligy mistrů Lech Poznaň 1:0. Jedinou branku zápasu dal po závaru v hostující obraně v 77. minutě Erich Brabec.

Sparťanské choreo během titulového zápasu s Teplicemi

Sparťanské choreo během titulového zápasu s Teplicemi | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Už v 8.minutě zahrozili hosté, po centru z levé straně hlavičkoval na penaltě nedůrazně krytý Arboleda a Blažek jeho hlavičku se štěstím vyrazil. Následnou přízemní dalekonosnou bombu vytlačil sparťanský gólman na roh.

Domácí poté soupeře zatlačili, ale žádnou kloudnou akci z toho nevymysleli. Až ve 36.minutě centroval po rychlém protiútoku z pravé strany Sionko a Kadlec jen o centimetry na míč nedosáhl. To bylo ale jediné vážnější ohrožení branky soupeře, polský mistr byl po většinu první půle lepším celkem.

00:00 / 00:00

Přímo na Letné viděl utkání Jan Kaliba

Ve druhé půli se ale Sparta notně zlepšila a hosty do žádné vážné šance nepustila. Jen po hodině hry napřáhl z dálky Wichnarek a jeho tečovaná rána těsně přeletěla břevno Blažkovy branky.

Sparta naopak hrála ve druhé půli přímočařeji a v závěrečné dvacetiminutovce předvedla hned několik slibných šancí. Nejprve dal v 72. minutě po rohu Sionka Kucka hlavou tyč, poté se poprvé k zakončení dostal jinak nevýrazný Wilfried, ale z hranice vápna pálil nad.

Napotřetí už letenští jásali. Matějovského dlouhý nákop nekoncentrovaná hostující obrana odvrátila jen k Sionkovi, tomu se křížná střela z hranice vápna příliš nepovedla, ale nechtěně jí trefil přesně pozici Ericha Brabce, který bez přípravy poslal míč do protipohybu brankáře.

Vzápětí měl Lech slibnou šanci na vyrovnání, ale přímý kop zpoza vápna výborně chytil Blažek. Vedení Sparty před odvetou mohlo být vyšší, ale v závěru Wilfriedovu ránu skvěle chytil hostující brankář a Sionkova střela z úhlu proskákala metr vedle levé tyče.

Odveta se na stadionu Lechu Poznaň hraje příští středu 4. srpna.

Sparta Praha - Lech Poznaň 1:0 (0:0)

Branka: 76. Brabec. Rozhodčí: Tagliavento - Copelli, Petrella (všichni It.). ŽK: Wilfried, Kucka - Drygas, Wojtkowiak, Peszko. Diváci: 14.588.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít