Sparta porazila Příbram a na Plzeň ztrácí dva body

Fotbalisté Sparty Praha zdolali v 19. kole Gambrinus ligy Příbram 1:0 brankou Martina Zemana a snížili náskok vedoucího týmu tabulky Plzně na dva body. V dalších duelech porazily Teplice Ústí nad Labem 2:1, Mladá Boleslav zdolala Brno 5:0 a Hradec Králové zvítězil nad Českými Budějovicemi 2:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Sparta Praha - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Sparta nastoupila bez obránce Řepky, který by v případě obdržení žluté karty nemohl hrát v dalším kole proti Plzni. V obranné fázi to nebylo znát, protože hosté se k jediné střele na branku dostali až v poslední minutě, kdy pálil z voleje Pilík přímo do náruče Blažka. Sparta směrem dopředu nebyla bezchybná a příliš příležitostí si nevypracovala.

00:00 / 00:00

Na všech stadionech byli i reportéři Radiožurnálu

Gól padl po hodině hry, kdy Kušnír z pravé strany centroval, míč nepřesně zpracoval Kweuke ale přibíhající Zeman ho napálil přesně do pravého horního rohu. Příbram se poté snažila vyrovnat, což vyústilo v další šance letenských, ale Sionko v úniku trefil mimo a míč po odrazu od Kweukeho proskákal mimo tyče.

Branka: 58. Zeman. Rozhodčí: Bílek - Dobrovolný, Marek. ŽK: Abena - Videgla. M. Štochl. Diváci: 9882.

FK Mladá Boleslav - FC Zbrojovka Brno 5:0 (2:0)

Marek Kulič byl hlavním strůjcem nákladu, který brněnské tížil na cestě na jih Moravy. V první půli dvě branky dal a další střelou trefil břevno. Navíc po pauze si hosté neporadili se standartními situacemi a nedostatečně pokryli Procházku a Mendyho. Debakl dokončil v prostoru penalty Chramosta.

Branky: 7. vlastní Hamouz, 27. Kulič, 49. Mendy, 53. Procházka, 81. Chramosta. Rozhodčí: Jech - Slavík, Santarius. ŽK: Mendy, Dimutsos - Rýdel, Simerský. Diváci: 4023.

FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:1 (1:0)

Střelu Verbíře po necelé půlhodině hry vyrazil gólman Vorel jen k Vondráškovi a ten po půlhodině dostal domácí do vedení. Jenže po přestávce hosté srovnali, když byl v pokutovém území nejdůraznější Krbeček. V závěru mohli ústečtí zvítězit, ale neproměnili a na druhé straně z protiútoku stanovil konečné skóre Mahnutovič.

Branky: 26. Vondrášek, 82. Mahmutovič - 53. Krbeček. Rozhodčí: L. Kovařík - Tacina, Lakomý. ŽK: Dreksa, Doležal (oba Ústí).

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

V 53. minutě fauloval v pokutovém území hostující obránce Laštovka a Fischer nařízenou penaltu proměnil. Druhou branku doli Votroci po chybě Kučery. Brnkář Jihočechů míč po střele Pilaře jen vyrazil a Dvořák ho poslal za jeho záda. V závěru dohrávali navíc hosté jen v deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen ruský záložník Čirkin.

Branky: 54. Fischer z pen., 72. Dvořák. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Chleboun - Čirkin, Laštovka. ČK: 57. Čirkin. Diváci: 5115.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít