Sparta porazila Teplice 1:0. Zápas rozhodla sporná penalta v závěru

Fotbalisté Sparty zdolali Teplice 1:0 a na vedoucí Plzeň ztrácí 2 body. V duelu 21. kola Synot ligy byli sice lepším týmem, k vítězství je ale posunula až kontroverzní penalta z 89. minuty po pádu Davida Lafaty, kterou proměnil Bořek Dočkal. Z druhého místa teď ztrácí Lavičkovi svěřenci na Plzeň 2 body.

Obránce Sparty Costa Nhamoinesu (vlevo) obírá o míč záložníka Teplic Admira Ljevakoviće | Zdroj: ČTK

Na snaze letenských hráčů šlo od úvodu jasně znát, jak moc chtějí naplno bodovat a nedarovat tak Plzni před nedělním utkáním s posledním Libercem značnou psychickou výhodu.

Gólových šancí měli sparťané nespočet, proti jakémukoliv darování bodů byl ale Tomáš Grigar. Na teplického gólmana nevyzráli jen v první půli Kadlec, Dočkal, Vácha, Brabec či na jaře zatím ne tak výrazný kanonýr Lafata.

Značná převaha Sparty pokračovala i po přestávce. Blízko ke skórování byl navrátilec Kadlec, jehož technická rána z velkého vápna skončila na břevnu, a zadařilo se málem i Lafatovi, když se míč po jeho střele z téměř nulového úhlu projel po celé brankové čáře.

Fotbalisté Jablonce dotírají na druhou Spartu, porazili Příbram. Vyhrály i Slovácko a Jihlava

V 65. minutě domácí už slavili i vedení. Lafatova teč ale kvůli těsnému ofsajdu gólová nebyla. Teplicím nešlo vymanit se z tlaku mužů v červeném, jenže jejich soupeř své příležitosti dlouho využít neuměl.

Vše se změnilo až v 89. minutě, kdy touhu po penaltě dokonale zužitkoval David Lafata. Sparťanský kapitán se zhroutil po minimálním kontaktu s Krobem a s nařízeným pokutovým kopem si Dočkal poradil tvrdou ránou k tyči.

„Nevím, co se tam stalo. V televizi jsem to zatím ještě neviděl. Spíš si myslím, že je možná škoda, že bude docházet k nějakým spekulacím po tom průběhu utkání, jestli penalta byla nebo nebyla," řekl Bořek Dočkal a dodal:

„My jsme si ten zápas měli rozhodnout dřív a vyhnout se nějakým takovým spekulacím. Jsme rádi, že to vůbec přišlo, že jsme si pro tu situaci takhle došli a mohli jsme rozhodnout ten zápas. Myslím si, že jsme předvedli dobrý výkon. Je škoda, že se bude řešit taková věc a ne náš výkon.“

V nervózním závěru se už pouze rozdávaly karty. Žlutou obdržel teplický Matula, červenou pak jeho spoluhráč Vachoušek.

Sparta Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka:
89. Dočkal z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Krob, Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek. ČK: 90. Vachoušek (všichni Teplice). Diváci: 8502.
Sparta: Štěch - Mareček (75. Řezníček), Holek, J. Brabec (69. Kováč), Costa - V. Kadlec, Dočkal, Matějovský, Vácha, L. Krejčí (46. Konaté) - Lafata. Trenér: Lavička.
Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Jablonský (46. Vondrášek), Krob - Hora, Vachoušek, Ljevakovič, Litsingi (58. Balázs), Vůch - Potočný. Trenér: P. Rada.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít