Sparta poslední domácí zápas před prázdnými tribunami zvládla

Fotbalisté Sparty si ve 4. kole poradili s nepříjemnou situací. Na utkání s Českými Budějovice chyběli z důvodu trestu od Fotbalové asociace České republiky fanoušci a ještě k tomu proti nim nastoupil v sestavě hostů bývalý sparťanský srdcař Tomáš Řepka. I když budějovičtí dokázali vyrovnat na 1:1, tak další góly na rozdíl od pražského týmu nepřidali. V dalších zápasech vyhrál Jablonec v Brně 4:1, Teplice remizovaly s Příbramí 0:0, zápas Olomouce s Hradcem Králové skončil také smírně 1:1, stejně jako Liberce s Jihlavou.

Hráči Sparty se radují z gólu

Hráči Sparty se radují z gólu | Zdroj: ČTK

Budějovice nebyly na Spartě horším týmem. Udělaly ale příliš chyb v obraně. Domácí poslal v 26. minutě Václav Kadlec, který využil zmatku v hostující obraně. O chvilku později ale Jihočeši dokázali po kombinační akci a zakončení Markoviče srovnat.

Jenže na začátku druhé půle se Kweuke probojoval do pokutového území a střelou, která se otřela o tyč, poslal Spartu znovu do vedení. Kamerunský útočník se pak v závěru zápasu podílel i na brance Kadeřábka, po které domácí porazili České Budějovice 3:1.

00:00 / 00:00

Utkání 4. kola sledovali reportéři Radiožurnálu

V utkání mezi domácí Zbrojovkou Brno a Baumitem Jablonec se hosté z ospalého začátku probrali dříve, byli živějším s nebezpečnějším týmem a dokázali dávat branky. Tu první zařídil nevšedním kopem přes hlavu Eliáš a pojistku přidal v 55. minutě pěkným volejem Vaněk.

Domácí ale zvedli hlavu. 20 minut před koncem Senegalec Fall snížil, jenže jablonecký Lafata z penalty a Čížek vytvořili svými trefami brněnský debakl 1:4.

Vyrovnaný souboj Olomouce a Hradce Králové začali lépe Východočeši. V 22. minutě se ale vedení ujali domácí. Jejich gól z přímého kopu vstřelil Vepřek. V závěru první půle pak hlavou vyrovnal Šisler. Bojovný a rušný druhý poločasu změnu nepřinesl. Zápas skončil 1:1.

Fotbalisté Teplice se proti Příbrami snažili hrát aktivně, ale do zajímavějších pozic se na rozdíl od svého soupeře nedostávali. Ve 12. minutě měli Severočeši štěstí při hlavičce Střihavky. Po přestávce mohli pro změnu děkovat svému brankáři Grigarovi za to, jak vyrazil střely znovu Střihavky a Danoskiho. Gól tedy v Teplicích diváci neviděli – 1:1.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít