Sparta postoupila přes Jablonec do finále poháru a Komňacký po sezoně v klubu končí

Fotbalisté pražské Sparty postoupili na úkor Jablonce do finále poháru České pošty. Po úvodním výsledku 1:0 z Letné vyhráli svěřenci kouče Haška i na severu Čech – 3:2. Jejich soupeřem bude v plzeňském finále 2. května vítěz čtvrtečního semifinále. Buďto bude Olomouc nebo Teplice. Utkání bylo pohárové loučení trenéra Komňackého se severočeským klubem.

Střelec dvou letenských branek Josef Hušbauer v souboji s jabloneckým Markem Jarolímem | Zdroj: ČTK

Do vedení šla Sparta už po 15. minutách hry, kdy využil ideálně kopnutého rohového kopu kapitána Matějovského stoper Jakub Brabce, který se po několik absencích vrátil do letenské základní sestavy na místo Jiřího Jarošíka. Ten se totiž posunul na post defenzivního záložníka na úkor Maria Holka.

Z vedení se ale nemohli hosté radovat na Střelnici příliš dlouho. Za necelou minutu totiž vyrovnal nejlepší ligový kanonýr David Lafata, jeho střelu za Vaclíkova záda ztečoval střelec úvodní sparťanské branky.

Hosté se stáhli do defenzivy a při největším jabloneckém náporu je vysvobodil záložník Hušbauer. Ten v 82. minutě zužitkoval práci Kweukeho a nahrávajícího Matějovského a vyrovnáním Spartu nasměroval do finále. Hušbauer tři minuty před koncem skóroval znovu, když mu před odkrytou bránu nahrál Kweuke a ochozy se tak mohly radovat z postupu do finále tuzemského poháru po čtyřech letech.

00:00 / 00:00

K mikrofonu Jaroslava Plašila přišel na pozápasový rozhovor sparťanský hrdina Hušbauer

Na Hušbauera, který už v prosinci v ligovém utkání na Střelnici vstřelil dvě krásné branky, Jablonečtí nebudou vzpomínat rádi. Po dnešním vyřazení mají na účast v evropských pohárech už jen minimální vyhlídky. A i pod tíhou těchto okolností se s klubem po skončení sezony rozloučí šéf lavičky František Komňacký.

„V tomhle okamžiku bych klubu sám navrhl, aby se poohlédl po někom, možná že už to dělá, to já nevím. Pomohl bych Jablonci. Jsem příliš zavázán klubu, prezidentovi. Chci aby se navázalo a rozvinulo to, co jsem započal, a aby Jablonec i nadále hrál o nejvyšší příčky.“

To v táboře Sparty panovala bojová nálada, protože pražané stále pomýšlí na zisk dvou trofejí. Také o tom si po zápase s Josefem Hušbauerem povídal Jaroslav Plašil.

Jak budete hodnotit zápas, který jste ozdobil dvěma góly z brejků v závěru utkání?

Pozitivně, protože jsme postoupili, vyhráli i tady, i když výkon obzvlášť v druhé půli nebyl ideální. Hráli jsme na brejky, které jsme nedali.

Je to náplast na víkendovou ligovou ztrátu?

Dá se to tak říct. Trochu jsme si postupem do finále zvedli sebevědomí. Doufám, že to zopakujeme i v lize. Hrajeme v Mladé Boleslavi, takže tam chceme urvat tři body.

Přistupujete tedy oběma soutěžím nastejno? Mají pro vás stejný význam?

Chceme obě soutěže vyhrát, takže tomu i odpovídala sestava v nejsilnějším možném složení. Jdeme do toho na sto procent.

Odveta semifinále fotbalového Poháru České pošty:

FK Jablonec - Sparta Praha 2:3 (1:1)

Branky: 17. Lafata, 73. Beneš - 82. a 87. Hušbauer, 16. J. Brabec. Rozhodčí: Jech - Urban, Makovička. ŽK: Vošahlík, Piták, Lafata, Loučka - Přikryl, Jarošík, Hušbauer, Kweuke. Diváci: 3120. První zápas: 0:1, postoupila Sparta

Jablonec: Špit - Štochl, Pavlík, Beneš, Novák - Vošahlík (65. Třešňák), Piták, Loučka, Jarolím, Kopic (85. Jablonský) - Lafata. Trenér: Komňacký
Sparta: Vaclík - Přikryl, J. Brabec, E. Brabec, Pamič - Sionko, Hušbauer, Jarošík, Matějovský, Krejčí - Kweuke (90. Kerič). Trenér: Hašek

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít