Sparta přišla o vysněnou remízu v nastavení

Fotbalisté pražské Sparty prohráli v utkání Evropské ligy na hřišti Eindhovenu 0:1. Pokud chtějí postoupit do dalších bojů, musí v posledním zápase porazit doma Kodaň.

Smutek fotbalistů Sparty

Smutek fotbalistů Sparty | Zdroj: ČTK

PSV Eindhoven - Sparta Praha 1:0 (0:0)

Sparta vstoupila do utkání s respektem, ale aktivně. Sice si nevypracovala žádnou výraznější příležitost, ale prakticky po celý poločas nepustila Eindhoven do souvislejšího tlaku. I přesto mohla odcházet do kabin se svěšenou hlavou. V nastaveném čase totiž neudržel míč Blažek, kterému ukopl balón Maza, a následně trefil břevno sparťanské branky.

Remíza by domácímu týmu stačila k jistotě postupu, ale i přesto se Eindhoven sympaticky pouštěl do útoku. Sparta se zmohla prakticky pouze na střely z dálky a za svou pasivitu pykala. V první minutě nastavení totiž vstřelil vítězný gól Engelaar.

Sparta tak k postupu musí porazit v posledním utkání skupiny doma Kodaň. Ta totiž vyhrála nad Kluží 2:0 a má stejně bodů, ale lepší vzájemné utkání. Za 14 dní ale bude letenským chybět kapitán Tomáš Řepka, který dostal třetí žlutou kartu.

00:00 / 00:00

Jak viděl utkání reportér Jan Kaliba

Branka: 90.+1 Engelaar. Rozhodčí: Ingvarsson - Sjöbolm, Fink (všichni Švéd.). ŽK: Manolev - Řepka, Wilfried, Hušek. Diváci: 26.400.