Sparta přišla v závěru utkání Evropské ligy o výhru v Rotterdamu, Plzeň prohrála v Bruselu

Fotbalisté Sparty zaskočili favorita 4. předkola Evropské ligy Feyenoord Rotterdam a vedli už 2:0 po gólech Kadlece, ale nakonec na rozdíl od Liberce přišli o nadějný výsledek. Třicet minut před koncem domácí snížili a těsně před vypršením normální hrací doby vyrovnali na 2:2. Třetí český zástupce v Evropské lize Viktoria Plzeň podlehla v Bruselu Lokerenu 1:2. Odvety se hrají příští čtvrtek v Čechách.

Fotbalisté Sparty byli po závěrečém hvizdu v Rotterdamu smutní, promarnili totiž dvougólové vedení | Zdroj: ČTK

Letenští už po necelé půlhodině vedli nad Feyenoordem na jeho hřišti. Poprvé se Václav Kadlce trefil ve 23. minutě a druhou branku přidal tři minuty na to. Domácí zatlačili Spartu až po změně stran. Kontaktní gól padl v 60. minutě zásluhou Neloma. A když už to vypadalo, že by si přeci jen nadějný výsledek mohl tým Vítězslava Lavičky odvézt, vyrovnal v poslední minutě nastavení střídající Achahbar.

Plzeňští fotbalisté dotahovali na Královském stadionu v Bruselu proti Lokerenu jednobrankový deficit, ptotože už v po deseti odehraných minutách otevřel skóre Harbaví. Odpověď přichystal po půlhodině hry marek Bakoš. V závěru šel sám na brankáře Řezník, neproměnil a přišel trest. Ve třetí minutě nastevného času totiž fauloval ve vápně Ševinský, rozhodčí mu ukázal druhou žlutou kartu a odpískal penaltu. Tu bez problémů proměnil Marič.

Úvodní zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Feyenoord Rotterdam - Sparta Praha 2:2 (0:2)
Branky: 60. Nelom, 90+3. Achahbar - 23. a 26. Kadlec. Rozhodčí: Rasmussen - Sönderby, Hoeg (všichni Dán.). ŽK: Kweuke, Švejdík, Matějovský, Vaclík (všichni Sparta). Diváci: 35.000

Feyenoord: Mulder - Janmaat, Martins, Mathijsen, Nelom - Leerdam (63. Vormer), Immers, Clasie - Schaken, Fernandez (81. Achahbar), Cissé (63. Elabdellaoui). Trenér: Koeman
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (64. Přikryl), Hušbauer, Matějovský (83. Holek), Skalák - Kweuke, Kadlec (86. Pavelka). Trenér: Lavička

Lokeren - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)
Branky: 10. Harbaví, 90.+3 Mijat Marič - 29. Bakoš. Rozhodčí: Lahoz - Devis, Fernández (všichni Šp.). ŽK: Persoons - Ševinský. ČK: 90.+2 Ševinský.

Lokeren: Barry - Galitsios, Mijat Marič, Taravel, De Bock - Overmeire, Persoons - De Ceulaer (80. De Pauw), Leko (86. Miloš Marič), Patosi (75. Mokulu) - Harbaví. Trenér: Maes
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Fillo (55. Hora), Hanousek (89. Hejda), Ďuriš (85. Řezník) - Bakoš. Trenér: Vrba

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít