Sparta prohrála s Žilinou a sen o Lize mistrů se rozplývá

Fotbalisté Sparty Praha prohráli úvodní utkání 4. předkola Ligy mistrů s Žilinou 0:2. V odvetě se za týden bude muset navíc obejít bez stoperské dvojice Brabec – Řepka.

Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA | Foto: UEFA

Sparta Praha – MŠK Žilina 0:2 (0:0)

Sparta začala i bez tří opor Sionka, Matějovského a Wilfrieda aktivně a po 12-ti minutách mohl stadion jásat. Brabec vyslal parádní kolmici za obranu hostí na Kweukeho, který se řítil sám na Dúbravku. Střelecky ale selhal a trefil pouze gólmana Žiliny.

Skóre se mohlo měnit i na druhé straně a to hned dvakrát. Ale Ježova střela z 22.minuty skončila na tyči a Oravcovu hlavičku o čtyři minuty později lapil Blažek. Více šancí vidět v prvním poločasu nebylo. Vidět ale byla žlutá karta pro Ericha Brabce a sparťanský stoper si odvetu s jistotou nezahraje.

V úvodu druhého poločasu už ale Žilina trefila do černého. V pokutovém území byl nejprve bolestivě nastřelen Brabec, od něho odražený míč nacentroval Ceesay před branku, kde se nedohodl Blažek s Hohenederem. Míč se dostal zpět k Ceesayemu, který střelou z úhlu na vzdálenější tyč otevřel skóre – 0:1.

Sparta upadla po obdržené brance do letargie a nedokázala si vytvořit souvislejší tlak. Nebýt Kuckova přímého kopu neohrozila by branku soupeře vůbec. Naopak Žilina působila aktivně a uvolněně. V 74.minutě si navíc Oravec naskočil na dobře kopnutý roh a zvýšil vedení hostů – 0:2.

V dalších minutách si už Žilina vedení pohlídala a vytvořila si velmi nadějnou pozici pro odvetu, která je na programu za týden na Slovensku. Navíc Spartě bude vedle Brabce chybět i druhý muž ze stoperské dvojice Tomáš Řepka, který obdržel stejně jako jeho kolega druhou žlutou kartu.

Branky: 51. Ceesay, 73. Oravec. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Kirkup (všichni Angl.). ŽK: Brabec, Řepka, Vachoušek - Ceesay, Bello, Majtán. Diváci: 18.000.

Sparta: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Žofčák (78. Zeman), Kucka, Vachoušek (90. Jeslínek), Lačný (68. Třešňák) - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Žilina: Dúbravka - Guldan, Piaček, Pečalka, Mráz - Rilke (79. Zošák), Jež, Bello, Majtán (87. Poliaček) - Ceesay (90. Šourek), Oravec. Trenér: Hapal.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít