Sparta prohrála v Kodani, Slavia dostala výprask od Lille

Ve druhém zápase Evropské ligy UEFA podlehli fotbalisté Sparty FC Kodaň na jeho hřišti 0:1.Slávisté inkasovali pět branek od Lille a prohráli 1:5

Evropská liga

FC Kodaň - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Sparta se představila v Kodani aktivní hrou a vytvořila si také první vážnější šanci. V 11.minutě, ale Holenda střelou z velkéhoi vápna brankáře Wilanda nepřekonal. To domácí byli úspěšnější. Ve 25. minutě se k odkopnutému míči dostal N´DOYE. Na jeho pohyb nezareagoval ani jeden ze sparťanské stoperské dvojice a mladý senegalec přízemní střelou k tyči překonal Blažka 1:0.

Letenští se sice snažili o souvislejší tlak, ale nepřesností v přihrávkách a několikerým špatný zpracováním se před branku dánského týmu dostávali jen sporadicky. Přesto šance na srovnání měli. V nastaveném čase, když už měla na hřišti Sparta hned tři útočníky se v dobré pozici octl nejprve Wilfried a poté i Kadlec. Mladý kanonýr však tváří v tvář Wilandovi selhal a Sparta tak odjíždí z Dánska s prázdnou.

00:00 / 00:00

Jak viděl utkání reportér Jaroslav Plašil

Branka: 25. N'Doye. Rozhodčí: Kaasik - Leevand, Reinvald (všichni Est.). ŽK: Kušnír (Sparta). Diváci: 15.043.

FC Kodaň: Wiland - Pospěch, Larsson, Antonsson, Wendt - Kvist, Hutchinson, Grönkjaer, Vingaard (86. Nörregaard) - Santin (67. Ailton), N'Doye. Trenér: Solbakken.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák (46. Střeštík), Vacek, Hušek (80. Kadlec), Kalouda - Holenda (46. Wilfried), Prudnikov. Trenér: Chovanec.

Skupina K:

PSV Eindhoven - CFR Kluž 1:0 (1:0), FC Kodaň - Sparta Praha 1:0 (1:0).
Tabulka:
1.PSV Eindhoven  2 110 3:2 4
2.Kluž                   2 101 2:1 3
3.FC Kodaň          2 101 1:2 3
4.Sparta Praha     2 011 2:3 1

Slavia Praha - OSC Lille 1:5 (1:0)

Úvodní poločas zvládli sešívaní na výbornou. Aktuálně sedmnáctý celek francouzské ligy přehrávali a za jejichsnahu byli odměněni brankou. Už v páté minutě si došel Šenkeřík pro faul v pokutovém území a Belaid poslal domácí do vedení 1:0.

Hned v úvodu druhého poločasu soupeř vyrovnal, když centr z pravé strany poslal za Vaniakova záda nešťastnou tečí stoper Suchý. Slavia se nevzdávala vystupňovala své tempo a chtěla strhnout vedení opět na svou stranu. Vyloženou šanci si však nevypracovali a udeřil soupeř.

V 68. minutě střídající Frau ještě trefil tyč Vaniakovi branky. O tři minuty později se však už nemýlil a poslal hosty do vedení. Zdecimovaná Slavia pak inkasovala ještě třikrát a podlehla OSC Lille vysoko 1:5.

Utkání sledoval reportér Pavel Petr

Branky: 6. Belaid z pen. - 85. a 90. Gervinho, 47. vlastní Suchý, 71. Frau, 88. Souquet. Rozhodčí: Schörgenhofer - Hoxha, Strudl (všichni Rak.). ŽK. Volešák - Butelle, Dumont. Diváci: 9158.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Vomáčka, Hubáček - Belaid (76. Vasiljevič), Ragued (62. Grajciar), Volešák, Janda - Šenkeřík (62. Vlček), Hloušek. Trenér: Jarolím.

Lille: Butelle - Vandam, Beria, Rami, Emerson - Hazard, Dumont, Cabaye (83. Mavuba), Souquet, Aubameyang (61. Gervinho)- Vittek (67. Frau). Trenér: Garcia.