Sparta remizovala s Příbramí. Slavia šťastně přehrála Bohemians Praha

Česká nejvyšší fotbalová soutěž vstoupila do své jarní části a hned úvodní duel 17. kola mezi Spartou a Příbramí přinesl překvapivou remízu 1:1. V dalším utkání Brno přehrálo hostující Liberec 1:0 a v posledním sobotním zápase Slavia porazila na Strahově Bohemians Praha 1:0.

Michal Klesa z Příbrami fauluje Ondřeje Kušníra ze Sparty

Michal Klesa z Příbrami fauluje Ondřeje Kušníra ze Sparty | Zdroj: ČTK

Sparta Praha - 1. FK Příbram 1:1 (1:0)

Domácí Sparta nastoupila do zápasu ve značně improvizované sestavě. Vždyť v záloze Letenských se představili sedmnáctiletý Krejčí, osmnáctiletý Folprecht a devatenáctiletý Hejda. Ve stoperské dvojici pak nastoupil ve svém prvním soutěžním utkání v rudém dresu zkušený exslávista Erich Brabec, na pravé straně zálohy operoval navrátilec Libor Sionko.

Úvod zápasu Spartě vyšel a po sérii nadějných příležitostí se z poloviny zaplněné tribuny letenského stadionu mohly v 22. minutě radovat z branky. Wilfried si šikovně zpracoval míč a čtyři metry před šestnáctkou se odhodlal k přízemní střele, která skončila v pravém rohu Krbečkovy branky.

00:00 / 00:00

Fotbal - kolečko 21.mp3

Příbram mohla srovnat krok ve 33. minutě. Po Hušbauerově centru se k hlavičce dostal Šmejkal, jeho pokus však jen orazítkoval břevno.

V druhé půli hosté vyrovnali hru. Mladící v sestavě Sparty očividně znervózněli, a její kombinační hra tak vázla. V 78. minutě pak Příbram dokázala vstřelit branku. Domácí stoper Erich Brabec, který se jinak snažil celé utkání odehrát na jistotu, nezvládl komunikaci s gólmanem Blažkem a Tomáš Wágner se trefil bez problémů do prázdné brány.

Otřesená Sparta už dokonce utkání nic nevymyslela a podeváté v probíhajícím ročníku si připsala do tabulky Gambrinus ligy jen bod.

Branky: 22. Wilfried - 78. Wágner. Rozhodčí: Matějek - Gallo, Vysloužil. ŽK: Hejda - Hušbauer, T. Pilík, Tarczal. Diváci: 10.066.

1. FC Brno - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Brno nastoupilo do utkání hned se čtyřmi novými fotbalisty v základní sestavě a od úvodních minut vsadilo na útočný styl, který byl podporován třemi hrotovými hráči.

Aktivní domácí se do první velké příležitosti však dostali až v 38. minutě, před Hauzrem se ocitl úplně osamocený Kalabiška, jeho střela ale skončila jen na břevně.

Minutu před koncem první části to už Brnu vyšlo. Zkušený Dostálek našel přesným centrem Polácha a ten otevřel skóre netradičně hlavou.

Po přestávce se Liberec snažil o vyrovnání. Brňané vyklidili pole a ze všech sil bránili těsné jednogólové vedení. A to se jim přes šance Keliče či Smetany nakonec také podařilo.

Branka: 44. Polách. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Koval. ŽK: Dejmek, Smetana (oba Liberec). Diváci: 2481.

Bohemians Praha - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Slavia nastoupila na Strahově se stoperskou dvojicí Kopic - Lafrance a už v 11. minutě vstřelili svěřenci Karla Jarolíma branku, Vlčkův pokus však rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal.

Obhájce titulu se tak z regulérního gólu radoval až po půl hodině hry, agilní Grajciar výstavní ranou z osmadvaceti metrů nedal Belaňovi v bráně Bohemians šanci.

Po příchodu ze šaten viděli skromně zaplněné tribuny strahovského stadionu kvalitní fotbal, který především díky domácím přinesl i hodně šancí.

Unikající Ibe však při samostatném úniku selhal a se střelou Pospíšila si slovenský gólman Senecký dokázal poradit.

Po dobré kombinaci pak pohrdl vyrovnáním střídající Marek Kincl, který z malého vápna mířil vedle. Slavia pak v samém závěru mohla své vedení ještě pojistit, Milan Černý však nastřelil jen tyč.

Branka: 26. Grajciar. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Mencl. ŽK: Mach, Jeslínek, Belaň, Ibe, Fenyk, Devátý, Kincl - M. Černý. Diváci: 4568.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít