Sparta rozdrtila Budějovice a vede Synot ligu, Liberec remizoval s Jihlavou

David Lafata a Bořek Dočkal zařídili každý dvěma góly jasné vítězství Sparty v zápase 15. kola fotbalové ligy proti Českým Budějovicím. Dál se daří Jihlavě, která přišla o výhru na hřišti Liberce až v nastavení. Po dvou měsících zvítězili fotbalisté Brna a 3 body získaly i Teplice a Jablonec.

Obránce Jihlavy Lukáš Kryštůfek (vlevo) v souboji s Libereckým útočníkem Josefem Šuralem | Zdroj: ČTK

Obrana Českých Budějovic odolávala na Letné necelou půlhodinu. Ve 28. minutě pak našel Krejčí v pokutovém území Davida Lafatu, který se nemýlil a získal Spartě poločasové vedení.

O výsledku zápasu bylo definitivně rozhodnuto po šestnácti minutách druhé půle, během nichž se dvakrát prosadil Bořek Dočkal a svůj druhý gól přidal i David Lafata, který v této ligové sezoně vstřelil už 10 branek. Záložník Dočkal zase nastřílel 6 gólů během posledních 6 utkání.

Po výhře 4:0 má Sparta v tabulce 34 bodů a minimálně do nedělního zápasu Plzně s Bohemians vede fotbalovou ligu.

Na průběžné druhé místo se posunuli fotbalisté Jablonce, kteří vyhráli v Ostravě. Hosté na Bazalech po prvním poločasem vedli díky přesnému zakončení Martina Doležala, po hodině hry ale vyrovnal ostravský Vojtěch Štěpán.

V závěru zápasu se v dobré pozici neprosadil střídající Milan Baroš a zápas směřoval k remíze, v poslední minutě si ale dal nešťastný vlastní gól obránce Baníku Jan Baránek. Smolný odraz od nohy domácího stopera rozhodl o vítězství Baumitu 2:1.

Jihlavské Vysočině se pod novým trenérem Romanem Kučerou a bodovala i v šestém zápase. Pomohla jí k tomu i chyba libereckého brankáře Koláře, který po deseti minutách zápasu propustil střelu Tomáše Kučery. Po deseti minutách druhé půle navíc navýšil vedení Jihlavy na 2:0 Mešanovič.

Slovan Liberec ale dokázal náskok soupeře dotáhnout. V 76. minutě snížil Josef Šural a drtivý tlak v závěru proměnil v gól na 2:2 Vojtěch Hadaščok. Hráči Slovanu tak prozatím odvrátili hrozbu pokut, které jim hrozí od vedení klubu.

Teplice v domácím prostředí s pražskou Duklou nikdy neprohrály a tradici neporušily ani tentokrát. K domácímu vítězství 1:0 jim pomohla penalta, kterou po faulu na Vůcha proměnil zaskakující domácí kapitán Jan Krob. Severočeši výsledkem 1:0 získali po třech zápasech opět tři body.

Brno po dvou měsících opět zvítězilo. Ve čtvrté minutě zápasu vstřelil jediný gól zápasu s Příbramí Donneil Moukanza, který tak po 291 minutách ukončil střeleckou nemohoucnost Zbrojovky, která se díky vítězství také dostala ze sestupových pozic.

Sobotní program uzavře zápas Baníku Ostrava s Jabloncem.

15. kolo první fotbalové ligy:
Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (1:0)
Branky: 28. a 52. Lafata, 48. a 61. Dočkal. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Vlasjuk. Bez ŽK. Diváci: 7451.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 2:2 (0:1)
Branky: 76. Šural, 90.+1 Hadaščok - 11. T. Kučera, 56. Mešanovič. Rozhodčí: Kovařík - Moláček, Štěrba. ŽK: Mudra, Obročník, Hadaščok, Karišik, Luckassen - Kukol, Jánoš, J. Krejčí. Diváci: 3478.

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branky: 5. Moukanza. Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Arnošt. ČK: 31. Zápotočný (Příbram). Diváci: 2923.

FK Teplice - Dukla Praha 1:0 (0:0)Branka: 54. Krob z pen. Rozhodčí: Královec - Kordula, Vysloužil. ŽK: Nivaldo, Grigar, Krob - Hanousek, Jeřábek, Považanec, Štětina, Beger. Diváci: 2920.Baník Ostrava - Baumit Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 60. Štěpán - 43. Doležal, 90. Baránek vlastní. Rozhodčí: Jílek - Urban, Dobrovolný. ŽK: Greguš, Mensah, Baránek - Rossi, Pernica, Crnkič. Diváci: 3119.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít