Sparta se rozloučila s Evropskou ligou nepovedeným výkonem

Fotbalisté Sparty dostali v Evropské lize od FC Kodaň tři předčasné vánoční dárky. Radost z nich ale určitě neměli! Vyřadily je totiž z dalšího pokračování pohárové soutěže.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Sparťané měli raději včera večer zůstat doma. Sedmnáct a půl tisíce fanoušků by u výkonu svého týmu nemrzlo, fotbalisté by si ušetřili ostudu. Nenastoupení k utkání by se také rovnalo prohře 0:3, tedy témuž skóre, které svítilo na Letné po zápasu s FC Kodaň do mrazivé noci.

Hráčům pražského týmu by navíc odpadla ta trapná povinnost sdělit své truchlivé dojmy po zápase fanouškům prostřednictvím médií. Po utkání většina domácích tak dlouho zpytovala svědomí ve sprše, až novináře přestala bavit zmrzlá hra na čekající loudily o rozhovor. Upřímně nakonec zhodnotil zápas trenér Jozef Chovanec.

„Totální výbuch! Nikdo nebyl schopný udržet koncentraci od prvních minut. A na to jsme doplatili. My jsme soupeři lacino nabídli ty branky, které vstřelil. První gól, absolutně v nezájmu hráč soupeře, který měl být hlídán našim hráčem, volně hlavičkuje. Druhá branka ta samá situace. Zásadní problém byl v nedodržování pokynů, které jsme si řekli. To mužstvo to neuneslo."

00:00 / 00:00

Sparta na závěr Evropské ligy zklamala

Jozef Chovanec vzápětí k utkání dodal. „Myslím, že naše hra se ve druhém poločase zlepšila. Do té třetí branky! Ta třetí branka nás dostala úplně dolu. A ještě vyloučení do toho."

Musí se uznat, že Sparta se na chvilku zlepšila. Protože horší to už snad ani být nemohlo. A proč se vše posléze vrátilo do normálu první půle, už trenér také vysvětlil. Zbývá jen dodat, že v 60. minutě šel po druhé žluté kartě ven Sparťan Pamič.

Kodaňští pak občas pořádně zaměstnali při brejcích brankáře Blažka, který zachránil tým od pěti šesti gólového přídělu. Ale proč by se měli hosté neustále hnát do útoku? Proti komu? Sparťané jim místy nebyli ani sparingpartnery.

„Samozřejmě, že my jsme chtěli držet balón. Nechtěli jsem Spartě dávat šanci, aby nás ještě nějak překvapila. Bylo to spíš o tom, udržet balón co nejdéle." komentoval bývalý Sparťan, teď obránce FC Kodaň, Zdeněk Pospěch bago, které hrál se svými spoluhráči poslední půlhodinu. Soudě podle závěrečného zápasu Sparty, pokud má mít Evropská liga nějakou úroveň, bylo nezbytné, aby ji letenský tým opustil po základní skupině.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít