Sparta se v poháru s divizními Živanicemi trápila, ale jde dál. Postupuje i Baník

Fotbalisté Sparty postoupili do osmifinále Poháru České pošty, v němž se utkají s Příbramí. V divizních Živanicích se velký favorit dlouho trápil, nakonec ale vyhrál 3:1. Letenským hráčům nepomohli ani vlastní fanoušci, kteří svým chováním přerušili zápas a hrozilo i předčasné ukončení. Osmifinále si zahraje také Baník Ostrava, který vyřadil druholigový Frýdek Místek.

Pohárový zápas v Živanicích provázely výboje sparťanských fanoušků

Pohárový zápas v Živanicích provázely výboje sparťanských fanoušků | Zdroj: ČTK

Sparta postrádala reprezentanty, a tak se například na pravý kraj obrany postavil záložník Mareček a v záloze dostal šanci Pešek z juniorky.

Hosté měli výraznou převahu, ale v prvních dvou šancích skončil míč jen na brankové konstrukci. Až ve 22. minutě otevřel skóre Konaté po rozehrávce rohu nakrátko.

Živanice však s blížícím se poločasem začaly čím dál více zlobit a krátce po změně stran donutily k chybě Kováče, po jehož ztrátě míče musel situaci hasit Švejdík a domácí dostali výhodu pokutového kopu, kterou využili. Živanice mohly dokonce jít do vedení, ale byla z toho jen tyč.

Spartu spasil až Švejdík, který napravil svůj faul a tečí centru poslal hosty do vedení. Vzápětí sparťanští fanoušci donutili sudího Orla k přerušení zápasu a oba týmy odešly do šaten. Zhruba po sedmi minutách se pokračovalo a Hušbauer dorážkou definitivě rozhodl o postupu Sparty. Ten mohli zhatit už jen fanoušci, kteří nadále házeli na hřiště pyrotechniku, ale sudí zápas předčasně neukončil.

O postup musela bojovala také Ostrava

Ve Frýdku-Místku přišlo na Baník devět tisíc fanoušků. Jako první se mohli radovat příznivci Ostravy, když Petrus dorazil svoji předchozí hlavičku do břevna. Jenže v 17. minutě srovnal Talián a udělal ze zápasu drama.

O postupujícím rozhodla až 83. minuta. Frýdek-Místek zahrával rohový kop, z kterého se však zrodil brejk hostů

ČTK, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít