Sparta si s Baníkem na Letné pohrála

Výsledek 4:0, kterým fotbalisté Sparty potupili svého velkého jarního soka z boje o ligový titul, vyznívá jednoznačně a pro ostravský Baník hrozivě, až krutě. Sparta svého soupeře nepřejela kombinační nápaditostí, která by soupeře doháněla k zoufalství a přinutila smeknout klobouk.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Stačily jí větší zápal a nadšení, soustředěnější obrana a mnohem větší efektivita v zakončení. Do očí by ten rozdíl zřejmě uhodil i spícího. Sparťan Bony Wilfried se v prvním poločase přimotal ke dvěma nebezpečně vyhlížejícím situacím a dokázal je proměnit ve dvě branky, které určily ráz utkání.

00:00 / 00:00

Souboj Sparty s Baníkem sledoval Jan Kaliba

„Nebylo to úplně jednoduché, já jsem to sledoval, bylo to těžké, ale musím tam být,“ při popisu první branky, které dosáhl z poměrně obtížné pozice hlavou, takto Bony Wilfried dokazoval, že se lepší nejen fotbalově, ale i jazykově.

Pro Adama Varadiho je čeština řečí mateřskou, jenže po výprasku na Letné byl útočník Baníku podobně strohý jako rodák z Pobřeží slonoviny.

„Ten balón jsem chtěl jenom trefit, aby šel na bránu, ale Blážovi snad nedám gól, protože ten mě vychytal už několikrát,“ vykládal Varadi o své druhé velké šanci, která přišla v poslední minutě prvního poločasu.

Ostravský forvard mohl gólem do šatny na 1:2 utkání ještě zdramatizovat. Místo toho ale v 63. minutě dokonal zmar svého týmu, když mu sudí Tomáš Kocourek po faulu na polovině hřiště ukázal druhou žlutou kartu a vyloučil ho.

„Tak dva fauly, rozhodčí to posoudil na dvě žluté, takže jedna červená, rozhodčí je pán, konec.“

A také nula bodů a čtyři góly na cestu do Ostravy, zapomněl ke svým výpočtům připojit Adam Varadi. V Baníku mají po vypadnutí z Evropské ligy s běloruským soupeřem další námět k přemýšlení.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít