Sparta udolala Baník 1:0, Liberec si poradil se Zbrojovkou 2:0

Fotbalisté Liberce potěšili ve 24. kole Gambrinus ligy domácí fanoušky na stadionu u Nisy výhrou 2:0 nad brněnskou Zbrojovkou. Oba dóly domácích vstřelil Michael Rabušic, který se v naší nejvyší soutěži trefil přesně po roce. Sparta splnila na hřišti Baníku Ostrava roli favorita a brala všechny body za výhru 1:0.

Utkání 24. kola první fotbalové ligy Baník Ostrava - Sparta Praha 20. dubna v Ostravě. Benjamin Vomáčka a Antonín Fantiš (oba z Ostravy) a Václav Kadlec ze Sparty. | Zdroj: ČTK

Sparta byla v prestižním utkání s Baníkem jasným favoritem, ale plný bodový zisk zachraňovala až v závěru, i když už v průběhu utkání měla na hřišti převahu. Už ve 2. minutě mohli jít Pražané do vedení, jenomže Švejdíkovu hlavičku po rohovém kopu Sparty vyškrábl z brankové čáry jeden z domácích hráčů.

Jedinou branku duelu, která Spartě zajistila vítězství, si připsal v 76. minutě Leonard Kweuke, když pro něj balon přizvedl po Matějovského pasu domácí obránce Stronati. Hosté mohli pojistku přidat v samotném závěru, jenomže Kadlecův pokus z ostrého úhlu vykopl Stronati z brankové čáry.

Pražané vymazali díky výhře na hřišti Baníku náskok Plzně na čele tabulky a dostihy o mistrovský titul pokračují.

Rabušic se po roce trefil. A hned dvakrát

Liberec potvrdil, že je na jaře v dobré formě a že na vršek tabulky patří oprávněně. První gólovou šanci měli domácí už ve 14. minutě, hlavičku Rabušice z ostrého úhlu ale ještě gólman Doležal vytěsnil mimo.

Rabušic byl ale střelecky při chuti a dočkal se v 25. minutě utkání. Kušnír našel přesným centrem Rabušicovu hlavu před bránou, který se nemýlil a poslal Liberec do vedení. Zbrojovka mohla vyrovnat poté, co Kroupa přeskočil Kuliče, jenomže balon skončil jen na tyči domácí brány.

00:00 / 00:00

Rozhovor s Michaelem Rabušicem natočil po utkání Liberce s Brnem reportér Jan Kaliba

Další branky se domácí fanoušci dočkali na stadionu u Nisy až v závěru duelu – v 82. minutě pečetil výhru Slovanu znovu Rabušic, který v penaltovém prostoru přesně zpracoval Sackeyho přihrávku a upravil na konečných 2:0 pro Liberec.

„Je to trochu zvláštní, přeci jen jsem v Brně nějakou dobu strávil – a navíc jsem dlouho gól v lize nedal. Před zápasem jsme se popichovali, že bych ho chtěl dát, a kluci říkali, hlavně ať to není jim, jako Brnu. Bohužel pro ně mi to tam napadalo, ale to se nedá ni dělat… doufám, že to Brno nakonec zachrání,“ přeje svému někdejšímu zaměstnavateli Rabušic.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 25. a 82. Rabušic. Rozhodčí: Matějek - Tacina, Pilný. ŽK: Frýdek, Pavelka - Mezlík, Frejlach, Husár. Diváci: 3653.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kelič, Kováč, Fleišman - Šural, Rybalka (88. Coufal), Pavelka, Frýdek (63. Sackey) - Rabušic, Štajner (72. Ndiaye). Trenér: Šilhavý.
Brno: Doležal - Buchta, Brabec (53. Sus), Pernica, Husár - Mezlík (66. Švancara), Frejlach (80. Přerovský), Zavadil, Lutonský - Markovič, Kroupa. Trenér: Grmela.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 76. Kweuke. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, T. Kovařík. ŽK: Frydrych, Droppa - Matějovský. Diváci: 14.774
Ostrava: Bárta - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Stronati - Fantiš (69. Kraut), Hable, Droppa, Milosavljev - Lukeš (79. Staško) - Soukup (68. Baroš). Trenér: Pulpit.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Hybš - Kadeřábek (61. Kweuke), Hušbauer, Vácha, Matějovský, Kadlec (90. Polom) - Lafata (89. Bednář). Trenér: Lavička.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít