Sparta usiluje o Keriče, na odchodu je Kucka

Fotbalisté pražské Sparty se začali chystat na jarní část sezóny. V ní je kromě honby za obhajobou mistrovského titulu čeká hned v únoru souboj v play off Evropské ligy proti anglickému Liverpoolu. Letenští zahájili ve strahovském fotbalovém centru přípravu v počtu 32 hráčů, kádr by se přitom do jara měl zúžit přibližně o 6 až 7 fotbalistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Typický obrázek z utkání Zbrojovka Brno - Sparta Praha, který se celkem pětkrát opakoval. | Foto: Tomáš Adamec

Svoji šanci nakouknout do sestavy dostanou také dvě nová jména, obránce Ondřej Švejdík a také alespoň podle jména opravdu zvučná posila z Kamerunu. "Biholong Martin Achille Abena," předčítá z papírku manažer Chovanec jméno záložníka Abeny, který prošel angažmá v Dunajské Stredě a Škodě Xanthi. Sparta se naopak přes zimu rozloučila s teplickým Štěpánem Vachouškem, na hostování odešli také Lukáš Zich a Martin Jirouš.

Odchod Juraje Kucky do italského Janova není přitom ještě hotovou věcí. Přesto právě v těchto dnech podle Chovance dostává už jasnější obrysy. "Už by to mělo dojít do té fáze, že přiletí zástupce klubu a měli by se domluvit. Ale jestli se domluví, to je otázka vis major." Sparta si přitom brousí zuby i na jednu v české měřítku výraznou posilu. Dlouhodobě totiž usiluje o příchod libereckého útočníka Adreje Keriče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sparta usiluje o Keriče, na odchodu je Kucka

"Z naší strany zájem je. Teď bude důležité, jestli najdeme společné řešení nebo společné kroky s Libercem, a jestli se nám to povede,“ nepopírá snahu o zisk Keriče Chovanec. Spartu ještě tento týden čekají fyzické testy a následně halový turnaj Fortuna víkend šampionů. Nabitý program pak bude pokračovat soustředěním ve Špindlerově mlýně a dvěma zahraničními turnaji ve Španělsku a ještě předtím v Dubaji. Zde by měl přitom letenský tým narazit na atraktivní soupeře.

"Je tam Zenit Petrohrad, Šachťar Doněck, Žilina, zástupce ze Spojených arabských emirátů a vítěz íránského poháru," vypočítává Chovanec jména soupeřů, která jej v tuto chvílí zajímají více než nadcházející soupeř z Liverpoolu, se kterým se jeho svěřenci utkají v jarní části play off Evropské ligy.

"Na to je dostatek času. Ale máme jejich zápasy, které hráli v Evropské lize, teď budeme nabírat další, ale zatím o tom nepřemýšlíme," říká před duelem s Liverpoolem, kterým Sparta vstoupí 17. února do soutěžního programu tohoto kalendářního roku trenér Chovanec.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme